Ankara’da feci kaza Ankara’da feci kaza

Mamak Belediyesi tarafından her Ramazan ayında düzenlenen iftar programlarının ilki Mutlu, Kutlu ve General Zeki Doğan Mahallelerinin katılımıyla Mutlu Kapalı Pazar Yerinde gerçekleşti. 

İkinci mahalle iftarında ise 2 bin kişi Bağlarbaşı Caddesi ve Şahapgürler Kapalı Pazar Yerinde kurulan dev sofrada buluştu. Mahalle sakinleri dev iftar sofrasında dualarını birlikte etti.


Çocukları unutmayan Mamak Belediyesi, iftar öncesinde çocuklar için şenlik düzenledi. Hacivat ve Karagöz, yüz boyama, palyaço gösterileri ile çocuklar hoş vakit geçirdi.


"Gönlü aşk ile dolu olanın şehri gülistan olur"

Mahalle sakinleri ile iftarını açan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Sizlerle bizleri Ramazan sofralarında buluşturan Rabbime hamd ediyorum. Hacı Bayram-ı Veli, “Gönlü taş olanın şehri taş, gönlü aşk ile dolu olanın şehri gülistan olur” diyor ya biz de “Dünüm, Bugünüm, Yarınım Mamak” diyerek Mamak’a hizmet etme aşkı ile gece gündüz demeden çalışıyoruz. Sizlerin desteği ve duası ile Mamak daha güzel oluyor. Bundan sonra da aynı aşk ve aynı azimle çalışmaya devam edeceğiz inşallah. Mübarek Ramazan-ı Şerif’inizi kutluyorum. Oruçlarınızı Allah kabul etsin inşallah” dedi.