MAHALLELER ARASI VOLEYBOL TURNUVASI

Bu haber 16 Ekim 2021 saat 8:00 'de eklendi.

2005 yılında kurulan ve uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunda önemli faaliyetler yürüten Polatlı Sosyal Dayanışma Derneği ilçedeki 13 mahalleyi kapsayacak sağlıklı gençlik için “benim mahallem” isimli proje ile önemli bir projeye imza atıyor. Dernek Başkanı Mehmet Işık gerçekleştirdiği basın toplantısıyla projenin detaylarını ve dernek faaliyetlerini anlattı. Projeyle Polatlı’nın 13 mahallesinde 14-25 yaş arası gençlerden oluşan voleybol takımları kurulacak ve 3 ay sürecek voleybol turnuvası düzenlenecek.

IŞIK: DERNEĞİMİZİN KURULMA AMACI ÇOCUKLARIMIZ VE GENÇLERİMİZDİR

Polatlı Sosyal Dayanışma Derneği faaliyetleri hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Mehmet Işık, “Polatlı Sosyal Dayanışma Derneği 2005 yılında kuruldu. Derneğin kurucu üyesi ve Başkanı Sevim Işık 16 yıldır sürdürdüğü bu görevini bu yıl ki genel kurulda tek aday olarak katıldığım için bana devretti. 2005 yılında o dönem görev yapan Polatlı Kaymakamı Hüseyin Eker, 1996 yılından itibaren sürdürdüğümüz dernek dışı faaliyetlere artık bir dernek vasfı altında sürdürmemizi talep etti. Derneğimizin kurulma amacı çocuklarımız ve gençlerimizdir. Sokak çocukları, sorunlu gençler, madde bağımlılığı, parçalanmış aile çocuklarının sorunlarının çözümü, tedavisi ve eğitimidir. Bu dernek genel olarak faaliyetlerini basın ile paylaşmadı. Çünkü uyuşturucuyla mücadelede gizlilik çok önemli. Bazen cezp edici olabiliyor. Bu konuda çok dikkatli davranıyoruz.” dedi.

ÇALIŞMALARIMIZI MAHALLE ÇAPINDA GERÇEKLEŞTİRME KARARI ALDIK

Polatlı’da madde bağımlısı sayısı arttığı için çalışmalarını mahalle çapına çevirme kararı aldıklarını ifade eden Işık, “16 yıl sonra basınında içinde bulunduğu bir projeye imza atmak istiyoruz. Kaymakamlık, belediye ve AMATEM ile çalışmalar yaptık. Ama bugüne kadar elde ettiğimiz sonuca baktığımızda maalesef düşündüğümüz başarıya ulaşamadık. Hatta madde bağımlısı sayısı Polatlı’da giderek arttı. Birey ve aile çalışmalarımızı son Eylül ayında yaptığımız toplantıyla yepyeni bir çevreye getirmek, mahalle çapında çalışmalara çevirme kararı aldık. Sağlık gençlik için “Benim Mahallem” projesini açıklamak istiyorum. Bu proje basın aracılığıyla kamuoyuna duyurulduğu takdir de katılımın daha fazla olacağına inanıyorum. O yüzden basının da proje ortağı olarak yer almasını istedim.” dedi.

13 MAHALLEDE VOLEYBOL TAKIMI KURULACAK

Proje hakkında bilgi veren Mehmet Işık, “Polatlı’da 13 mahallede voleybol takımları kurulacak. Bu takımlar erkekler ve istenilirse kadınlardan seçilecek. 14-25 yaş grubu arasında gençler katılacak. Asıl önemli olan bu gençlerin herhangi bir spor dalıyla ilgili lisansının olmamasını istiyoruz. Yani beden eğitimi öğretmenleri dahil bu takımlarda yer alamayacaklar. Antrenörlük ve çalıştırıcılık yapabilirler. Bu takımların başkanı muhtar olacak. Kasım ayında başlamak üzere 3 ay boyunca Şubat ayında yapılacak finale kadar Kaymakamımızın oluruyla yeni spor salonunda hafta içi her akşam 18.30 ila 21.00 arasında maçlar yapılacak. Haftada bir olarak maçlar planlıyoruz. 40 maçlık bir maraton olacak. 40 maçın sonunda çok ilginç bir değerlendirmeyle dereceye girenlere kupa değil başka bir değerlendirmeyle ödül töreni yapacağız. Belediyeden yapacağımız taleple bu takımların ve halkın spor salonuna gidiş ve dönüşünü sağlayacağız. Muhtarlarım ve kimsenin cebinden para çıkmayacak. Başvurular mahalle muhtarlıklarına yapılacak. Bir sonraki toplantı Pazartesi günü saat 10.30’da Kaymakamlık toplantı salonunda olacak. Muhtarlar Dernek Başkanı, muhtarlar, milli eğitim temsilcisi, ilçe spor müdürü ve temsilcisi, ilçe spor uzmanı, beden eğitimi öğretmenleri katılacak.” dedi. ORHAN CAN ÖZEL

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.