Herkesin merak ettiği isim Lütfü Özşahin kimdir? Lütfü Özşahin kaç yaşında aslen nereli? Lütfü Özşahin'in mesleği? sorularının cevapların sizin için derledik. İşte aradığınız tüm cevaplar ve fazlası burada.

Lütfü Özşahin kimdir? Lütfü Özşahin kaç yaşında aslen nereli?

Dinler Tarihçisi ve Siyaset Felsefecisi olan Lütfü Özşahin'in doğum yeri Ordu'nun Gölköy İlçesi'dir. 1965 yılında dünyaya gelen Özşahin, lise eğitimini tamamladıktan sonra 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olmuştur. Lütfü Özşahin evli olup, üç çocuk babasıdır.

Lütfü Özşahin'in mesleği?

Kinder İsrail malı mı hangi ülke ürünü? Kinder'in sahibi kim? Kinder hangi ülkenin markası? Kinder İsrail malı mı hangi ülke ürünü? Kinder'in sahibi kim? Kinder hangi ülkenin markası?

Meslek hayatına öğretmenlik ve yöneticilikle başlayan Özşahin, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Dinler Tarihi'nde Yüksek Lisans ve Felsefe alanında Doktora yapmıştır. Lütfü Özşahin, İngilizce, Arapça, İbranice ve Gürcüce dillerine hakimdir. Günümüze kadar 300'ün üzerinde makalesi farklı dergi ve ulusal basında yayımlanmıştır. İbranice derslerini Hahambaşı İshak Haleva ve Leon Adoni'den almıştır.

Lütfü Özşahin'in kitapları?

Eserleri arasında "Akılcı Felsefeye Giriş", "Kaosun Jeopolitiği ve Dinlerarası Diyalog", "Erken Dönem Hristiyanlıkta Tevhid ve Teslis Mücadelesi", "Siyasal Derinlik" ve Rağbet yayınları tarafından "Siyasal Aklı Karışıklar İçin One Minute & Davos Hadisesinin Analizi" bulunmaktadır.Uzun yıllar ulusal televizyon kanallarında uzman konuk olarak yer alan Özşahin, özellikle Ortadoğu, Yahudilik, Hristiyanlık, Dinlerarası Diyalog ve düşünce sorunları konularında açık oturum, panel ve programlarda konuşmalar gerçekleştirmiştir. Ayrıca, Almanya Hamburg, Danimarka Kopenhag, İsveç Malmö ve Hollanda Amsterdam Üniversitelerinde kültürlerarası diyalog toplantılarında uzman konuk olarak yer almıştır