Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada "Gençlik ve Spor Bakanlığına ait kartın kullanıldığı lüks otomobilin yolda görüldü” iddialarının doğru olmadığı duyuruldu.

Merkezden yapılan açıklamada, bazı medya kuruluşlarında yer alan “Gençlik ve Spor Bakanlığı kartının kullanıldığı lüks otomobil yolda görüldü” şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulandı. Yapılan açıklamada kimlik kartının sahte olduğu belirtilerek konu hakkında hukuki sürecin başlatıldığı kamuoyuna açıklandı.

Şimdi Silivri düşünsün! Dilan Polat ve Seçil Erzan artık aynı koğuşta Şimdi Silivri düşünsün! Dilan Polat ve Seçil Erzan artık aynı koğuşta

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDIĞI DUYURULDU

Yapılan açıklamada 'Bakanlık personeline kimlik kartı veya araç kartı verme gibi bir uygulama bulunmamaktadır. Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi çerçevesinde, ekonomik ömrünü tamamlamış araçlar tasfiye edilirken, ihtiyaç fazlası araçlar ise tasfiye edilme veya ihtiyaç duyan kurumlara devir edilme sürecine tabi tutulmaktadır ve bu süreçler Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yönetilmektedir" şeklinde ifadeler yer aldı. 

Editör: Tuğba Akkesen