Liselere Geçiş Sınavı (LGS) bugün açıklandı. Polatlı Işın Yaman Kolejinde öğrenci olan Furkan Efe Aytekin Liselere Geçiş Sınavında 497.50 puan alarak Polatlı birincisi oldu. Aile ile okula gelen Furkan Efe Aytekin okulun gururu oldu. Işın Yaman Koleji Okul Müdürü Yusuf Karakaş Furkan Efe Aytekin ve ailesine başarısından dolayı tebrik ederek ödülünü takdim etti.

Lgs’de Polatlı Birincisi Işın Yaman Kolejinden (5)

EĞİTİMİNE KATKI VEREN TÜM ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİYORUM

Işın Yaman Koleji Okul Müdürü Yusuf Karakaş Furkan Efe Aytekin’e gerçekleştirdiği başarı için teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi; “2023-24 Eğitim Öğretim yılında liselere geçiş sınavında Furkan Efe Aytekin öğrencimiz, Türkiye genelinde 0.04’lük dilime girerek, sorulan sorular içerisinde sadece 1 tane yanlış yaparak Polatlı birincisi olmuştur. Bu kapsamda Furkan Aytekin’i tebrik etmek istiyoruz. Furkan’ın bugünlere gelmesinde en büyük emeği olan annesi ve babasına teşekkür ediyorum. Furkan’ın anasınıfından sekizinci sınıfın sonuna kadar eğitime katkıda bulunan tüm öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Furkan bizim çekirdek öğrencimiz, 4 yıllık süreçte Işın Yaman çatısı altında, eğitimine katkı veren tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkürü borç biliyorum.”

Lgs’de Polatlı Birincisi Işın Yaman Kolejinden (3)

Transferlerin ardı arkası kesilmiyor: Polatlı 1926 SK’da 3 isim daha kadroya katıldı Transferlerin ardı arkası kesilmiyor: Polatlı 1926 SK’da 3 isim daha kadroya katıldı

YAKLAŞIK OLARAK 120 KİŞİLİK BİR EKİPLE ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLIYORUZ

“Okul insana sevgiyi, hürmeti, vatan millet sevdasını, şeref ve bağımsızlığı öğretir. Bizler Işın Yaman Koleji olarak bu bilinçle çalışıyoruz. Başarı bizim için bir sonuç değil, her zaman bir yolculuk. Bu mutlu günümüzde büyük mucit Edison’un bir sözünü söylemek istiyorum. ‘’Ben hayatım boyunca hiçbir zaman çalışmadım, her zaman yaptığım çalışmalar keyiften ibaretti.’’ Bizde kurum olarak ilk günkü heyecanımızla keyif alarak ahlaklı ve disiplinli bir şekilde çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz. Işın Yaman kolejinde bizler başarının bir harp olduğunu düşünüyoruz. Yaklaşık olarak 120 kişilik bir ekiple çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz. Bu toplamda 500 kişilik bir topluma hitap ediyor. Kurs ve dershane formatını aynı çatı altında vermeye çalışıyoruz. Bizler Işın Yaman koleji olarak 1 yıl boyunca sekizinci sınıf çocuklarımıza ayda 6 deneme, son 30 günde 30 deneme, 1 yıl içerisinde toplam 82 tane deneme yapan tek kuruluz.”

Lgs’de Polatlı Birincisi Işın Yaman Kolejinden (2)

ÇALIŞMAK HAYATIN BİR PARÇASI ANCAK HAYATIN HEPSİ DEĞİL

Liselere Geçiş Sınavında Polatlı birincisi olan Furkan Efe Aytekin ise şu ifadelere yer verdi; “Sonuçlar açıklandı ve İnşallah diğer öğrenci arkadaşlarımın da sonuçları istedikleri gibi iyi çıkmıştır. Bu çalışma sürecinde bana destek olan anne ve babama, tüm öğretmenlerime teşekkür ederim. İnşallah başarılarım devam edecek. Çok çalıştım ama hiçbir zaman kendimi aşırı sıkmadım. Çalışmak ile eğlenmek arasındaki çizgiyi iyi tutturduğumu düşünüyorum. Hem eğlendim hem çalıştım. Çalışmak hayatın bir parçası ancak hayatın hepsi değil. Işın Yaman Koleji bur süreçte gerek rehberlik öğretmenlerim ve diğer öğretmenlerim bana çok destek oldu.”

Lgs’de Polatlı Birincisi Işın Yaman Kolejinden (4)

Muhabir: KARDELEN ÇIKMAZ