LEVENT GÖK: MHP’NİN ASKIDA EKMEK KAMPANYASI TABLOYU ORTAYA KOYDU!

Bu haber 24 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök Milliyetçi Hareket Partisi’nin uyguladığı askıda ekmek kampanyasına değinerek, “Türkiye’de her şey iyi güllük gülistanlık derken hükümetin diğer ortağı bir askıda ekmek kampanyası ile zaten fazla söze gerek bırakmayacak şekilde Türkiye’nin geldiği tabloyu ortaya koydu” ifadeleriyle, “ Şimdi neresine vurursak döküleceğimiz bir Türkiye var, bu böyle gitmez değerli arkadaşlar bu böyle gitmez bu Türkiye’nin bu tablosunu değiştirmek hepimizin elinde bunu da yapacak gücümüz var potansiyelimiz var. Ben her yerde görüyorum bu iktidar kaybettiğini de gördükçe gittikçe de otoriter bir yapıya bürünmeye çalışıyor. Baskıyla toplumu baskılayarak korkutmaya sindirmeye çalışıyor ama kimsenin korktuğu yok sindiği yok” dedi.

BU MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİN İKTİDARA VERDİĞİ ASLINDA BİR DERSTİR

Gök, ”Bu Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidara verdiği aslında bir derstir, verdiği güzel bir cevaptır. Diyor ki Milliyetçi Hareket Partisi iktidara ortağına sen bu işi aslında yapamıyorsun diyor, aslında bundan alınacak mesajlarda var. Milliyetçi Hareket Partisi bugün bir muhalefet görevini üstlenerek adeta askıda ekmek kampanyası ile iktidar partisini ciddi bir şekilde sarsmıştır arkadaşlar. Tablo bu ortalık güllük gülistanlık, her şey iyiyse bir kuru ekmeğe muhtaç bir Türkiye tablosunu Milliyetçi Hareket Partisi bunu ortaya koyarak aslında iktidara ciddi bir mesaj vermiştir. Sayın Bahçeli bunu öyle kamufle etmeye çalışıyor ama biz öylede okuyoruz sonuçta bu iktidarın geldiği tablo insanların kuru bir ekmeğe muhtaç eden bir tablodur” dedi.

MHP’DE DİYOR Kİ BAK KARDEŞİM KURU BİR EKMEĞE MUHTAÇ ETTİNİZ

Gök, ”Çankaya ilçesinde başlatmışlar sonra apar topar kaldırışlar gelen eleştiriler tepkiler üzerine ama bunun başka izahı yoktur. Tablo bu kadar açık ve nettir. Bu bizim belediyelerimiz de çok askıda ekmek projesi yaptılar. İktidara karşı muhalefet partileri bunu yurttaşların mağdur olmaması amacı ile yaparlar. Ben iktidarı koşulsuz destekliyorum hatta 2023’de ki adayımız Erdoğan’dır dediğiniz bir noktada bunu yaptığınız zaman bizimde bunu sorgulama hakkımız vardır. Her şey güllük gülistanlıksa, her şey iyiyse bu nedir, bence onu bir açıklamalarının yararı var biz böyle görüyoruz bundan daha iyi bir Türkiye tablosu izah edilemezdi zaten. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kafasında ne var ne yok birazda ortaya döküldü o onların sorunu şimdi iktidar partisi onlarla konuşmak durumunda bunu neden yaptınız diye o onların durumu ama bizim problemimiz değil biz gördüğümüz resmi görüyoruz. Acı bir Türkiye tablosu MHP’de diyor ki bak kardeşim kuru bir ekmeğe muhtaç ettiniz demeye gelir bu bizim yorumumuz budur” dedi. Haber/DENİZ UYAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.