Her yıl olduğu gibi bu yılda yüz binlerce üniversiteli öğrencinin yerleşimleri KYK yurtları aracılığı ile sağlanacak. Peki 2023-2024 yılı KYK yurt başvuruları başladı mı? KYK yurt başvuruları nasıl yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak 2023-2024 dönemi için Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuruları için açıklamalarda bulundu. Bakan Bak, yurt başvurularının başladığını duyurarak 2 Eylül’e kadar süreceğini söyledi.

Bakan Bak açıklamasında; "950 bin yatak kapasitesiyle hizmet vereceğiz. Yurtlarımıza yapılan başvurular 12 analiz kurulu tarafından değerlendirilecek. Yapılan sıralamayla öğrenciler kendisine en yakın yurda yerleştirilecek.

Bu yıl öncelik gruplarımıza depremzede öğrencilerimizi dahil ettik. Bütün hazırlıklarımızı yapıyoruz. Süreci istismar etmeye çalışanlara itibar etmeyin devletimize güvenin. Yurt başvuru sürecinin hayırlı olmasını diliyorum."

KYK yurt başvurusu başladı! KYK yurt başvuruları nasıl yapılır (2)

KYK YURT BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Yurt başvuruları e-Devlet kapısı üzerinden alınmaktadır. Bu sebeple e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek e-Devlet şifresi almaları veya diğer e-Devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekmektedir.

Trabzon'da yaşanan bu kavganın sebebini duyunca çok şaşıracaksınız! Trabzon'da yaşanan bu kavganın sebebini duyunca çok şaşıracaksınız!

KYK YURT BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ