KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? 2023-2024 KYK burs basvurulari aciklandi mi?  KYK bursu ne kadar, kaç TL? sorularının cevabı burada... Burs başvuru sonuçları Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan yapılacak açıklama ile öğrencilerle paylaşılacak. Gözler Bakan Osman Aşkın Bak'ta! Kredi mi yoksa burs mu alacağını öğrenmek isteyenler KYK bursu ve kredi sonuçları e-devlet ekranına kitlendi.

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun mesajı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun mesajı

Geçtiğimiz yıl KYK bursu başvuru işlemleri Kasım ayında başlamış ve sonuçlar 16 Aralık'ta açıklanmıştı. Buna göre; Burs başvuru sonuçlarının bu yılın kasım ayı sonuna doğru açıklanması bekleniyor. 12-19 Ekim 2023 tarihleri arasında alınan KYK burs ve kredi başvuruları son aşamaya geldi. E-Devlet üzerinden alınan başvuruların sonuçları da e-Devlet üzerinden açıklanacak. Başvurunun ardından KYK burs başvurularının değerlendirme süreci başladı. Öğrencilerin başvuru sırasında verdikleri bilgiler Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından incelenecektir. Buradan elde edilecek verilerle burs veya kredi almaya hak kazanan öğrenciler açıklanacak.

2023-2024 KYK burs basvurulari aciklandi mi?

KYK burs sonuçları henüz açıklanmadı.

KYK bursu ne kadar, kaç TL?

Son Kabine Toplantısı'nın ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2024 yılı kredi ve burs rakamlarını açıkladı. Buna göre yeni eğitim-öğretim yılında lisans öğrencilerine 2 bin TL, yüksek lisans öğrencilerine 4 bin TL, doktora öğrencilerine ise 6 bin TL destek verilecek.

2023-2024 KYK BURS SONUÇ SORGULAMA EKRANI

KYK burs başvuru sonuçlarının görüleceği ekran e-devlet içerisinde yer alacak. Adaylar, TC kimlik numaraları ve e-devlet şifreleri ile burs veya kredi almaya hak kazanıp kazanmadıklarını öğrenecekler.