Bu kapsamda Polatlı Belediyesi ve Gordion Vakfı’nın destekleriyle hazırlanan “Kutlu Anka’nın Gordion’u” isimli tiyatro oyunu 3-6 Ekim 2024 tarihlerinde Polatlı’da düzenlenecek olan Gordion Arkeofilm festivalinde sergilenecek.

“Kutlu Anka’nın Gordion’u” Tiyatro Oyunu Gordion Arkeofilm Festivali’nde Sahne Alacak (2)

ABB duyurdu: BAKAP’ta 2024 yılının ilk hasadı yapıldı ABB duyurdu: BAKAP’ta 2024 yılının ilk hasadı yapıldı

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde “Kutlu Anka’nın Gordion’u” oyunu için hazırlıklar, dramaturji ve karakter oluşturma çalışmaları hızla devam ediyor.

“Kutlu Anka’nın Gordion’u” Tiyatro Oyunu Gordion Arkeofilm Festivali’nde Sahne Alacak (3)

KRAL MİDAS POLATLI ARKEOFİLM FESTİVALİNDE TEKRAR HAYAT BULUYOR

Gordion konusunda en önemli noktanın artık bölgenin tanıtımı olduğunu, Antik Kentin tüm dünyada önemli bir turizm destinasyonu olması amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Gordion Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Kadim Koç konuya ilişkin açıklamasında; “Polatlı Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yapması gereken bazı yapısal işler var. Bu işleri yıllık olarak raporlandırıp UNESCO’ya sunacağız. Sonra bir heyet yapılan işleri yerinde görmeye gelecek. Kısa ve uzun vadede yapılacak belli işler var. 3-6 Ekim 2024 tarihlerinde Polatlı’da düzenlenecek olan Gordion Arkeofilm festivalinde sergilenecek olan Polatlı Belediyesi ve Gordion Vakfı’nın destekleriyle hazırlanan Kutlu Anka’nın Gordion’u isimli tiyatro oyunumuz tanıtım kapsamında çok önemli. 50 dakikalık bir oyun olacak. İlk kez bir tiyatro oyununda yapay zekâ, mapping, üç boyutlu plastik karakterler gibi sistemler kullanılacak. Oyunda ana karakterler mitlerden oluşuyor. Tanrı Attis, Pan, Kibele, Midas gibi karakterler yer alacak. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde karakter oluşturma çalışmaları devam ediyor.” Şeklinde konuştu.

Editör: Kardelen Çıkmaz