KUŞOĞLU: TÜRKİYE ARTIK KENDİ KENDİSİNE YETMİYOR

Bu haber 06 Ekim 2021 saat 5:00 'de eklendi.

Meclisin açılması ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi, TBMM Kurulu Bolu Abant’ta çalışma ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. 27’inci dönem 4’üncü değerlendirme toplantısını gerçekleştiren CHP’nin sloganı da, toplantının ana teması  ikinci yüzyıla doğru stratejiydi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu 3 gün süren toplantıyı bir haber programına değerlendirdi. Plan ve bütçe komisyonun çalışmalara başladığını aktaran Kuşoğlu, yeni dönemde amaçlarının Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntılı dönemi atlatabilmesi için ellerinden geleni yapmak ve vatandaşın mecliste sorunları dile getirmek olduğunu vurguladı.

KUŞOĞLU: TÜRKİYE’NİN SIKINTILI SÜRECİNİ ATLATMASINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Meclisin açılması ile birlikte önlerinde önemli bir dönem olduğunu, siyasi partinin görevi olan iktidara hazırlanma sürecinde olduklarını, CHP olarak sadece iktidara hazırlanmadıklarını aynı zamanda Türkiye’nin önündeki sıkıntılı sürecin atlatılmasına yönelik çalışmalar da gerçekleştirdiklerini aktaran Kuşoğlu, bu süreçle ilgili hazırlıklar yaptıklarını vurguladı. Dış politika ile ilgili çalışmalar, toplumdaki sosyal durumla ilgili, devlet düzeni ile ilgili tüm konuları masaya yatırdıklarını vurgulayan Kuşoğlu, güzel bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti. İşin bir de sosyal yönü olduğunu aktaran Kuşoğlu, meclis dışında da bir araya gelerek aileler ile birlikte birbirlerini tanımanın da önemli olduğunu belirtti.

MECLİSTE VATANDAŞIN SORUNLARINI DİLE GETİRECEĞİZ

Plan ve bütçe komisyonun çalışmalara başladığını aktaran Kuşoğlu, yeni dönemde amaçlarının Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntılı dönemi atlatabilmesi için ellerinden geleni yapmak ve vatandaşın mecliste sorunları dile getirmek olduğunu vurguladı. İktidarın öğrencilerin yurt sorununda sıkıntı yaşamadığını, vatandaşın pahalılık sorunlarını kabul etmediğini belirten Kuşoğlu, mecliste bu sorunları dile getireceklerini aktardı. Dış politika ile ilgili sorunları için de çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve bunları mecliste dile getireceklerini belirten Kuşoğlu aynı zamanda toplumun hiçbir dönem olmadığı kadar ahlaki bir sorun yaşadığını ve bunu konuların da önemli olduğunu bunları da dile getireceklerinin vurgusunu yaptı. Toplum için önemli olan milli, manevi değerlerin güçlendirilmesinde gayret edeceklerini aktaran Kuşoğlu, toplantıda önemli ölçüde mutabakata varıldığını belirtti.

TÜRKİYE ARTIK KENDİ KENDİSİNE YETMİYOR

Ekonominin çok önemli bir konu olduğunun altını çizen Kuşoğlu, “Türkiye artık kendi kendisine yetmiyor. Türkiye’de ekonomi mimarisi çökmüş vaziyette. Türkiye’nin daha fazla üretmesi gerekiyor. Daha düşük maliyetle üretmesi gerekiyor ki dışarı ile rekabet edebilsin, daha fazla üretsin, ihracat yapabilsin” dedi. Çiftçinin ürettiğinin para etmediğinden şikayetçi olduğunu belirten Kuşoğlu, tüketicilerin de pahalılıktan şikayetçi olduğunu aktardı. Kuşoğlu, “Bu durumda bir anormallik var. Üretici de para kazanamıyor, tüketiciler de ürünleri alırken büyük sıkıntı yaşıyor. Gelişmiş ülkelerde olan denge bizde söz konusu değil” dedi. İlk hedeflerinin önlerinde torba kanunlar olduğunu vurgulayan Kuşoğlu, sonraki hedeflerinin de bütçe olduğunu aktardı. 17 Eylül’e kadar bütçenin gelmesi gerektiğini belirten Kuşoğlu, “Halk adına, millet adına bütçeleri denetlememiz gerekiyor. İlk hedefimiz de bunlar olacak. Bütçedeki yanlışları tekrar tekrar söyleyeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.