KUŞOĞLU: SORUNLARIN KAYNAĞI MEVCUT SİSTEM

Bu haber 19 Haziran 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, katıldığı bir radyo programında ülke gündemini ve ülkenin durumunu değerlendirdi. Ülkedeki genel sorunların mevcut Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi olduğunu aktaran Kuşoğlu, iktidarın bir çok konuda yanlış politika uyguladığını, bunların değişmesi gerektiğini ve bunun yolunun da erken seçimden geçtiğini belirtti.

HİÇBİR KONUYU ÇÖZEMEYEN BİR ÜLKE OLDUK

Mevcut Cumhurbaşkanlığı sisteminin ülkeye hiçbir katkısı olmadığını ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Ülke gündeminin konuşulup, sorunların çözülmesi gereken bir parlamento olması gerektiğini vurguladı. Kuşoğlu; “O kadar büyük bir pahalılık var ki. Rahat rahat alışveriş yapamayacağız. Gelirimiz aynı kaldı ama fiyatlar katlandı. Altından kalkılabilinecek gibi değil. Bunları dile getiriyoruz. Vatandaşında bunu artık görüyor olması lazım. Türkiye’nin artık taraftar psikolojisinden kurtulması lazım. Siyasette, türkiye’yi kurtarmak için şart. Bu iktidar dışında her partiye oy verilebilir. Ülke tarihi boyunca çok iyi liderler yetişmiştir, yine yetişecektir. Kimsenin şüphesi olmasın. Vatandaşımız hiç düşünmeden oy sandığına gitsin. Ülkemizi, devletimizi, milletimizin kurtarılması lazım. 2017 referandumu sonrası oluş düzen Türkiye için hiçbir iyilik getirmedi. Yabancıların her konuda her istediğini yaptırabildiği bir ülke oldu. Hiçbir konuyu çözemeyen bir Türkiye oldu. Sadece saraydan gelen konuların ve o konuların ne kadar isteniliyorsa o kadar görüşüldüğü bir parlemento var. Ülke gündeminin konuşulup, sorunların çözülmesi gereken bir parlamento olması lazım. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yapısı bu. Petrol ürünleriyle ilgili düzenlemede bir sınırlama vardı. Tavan uygulaması vardı. Fiyatlar belli oranda olacaktı. Bunu kaldırdılar. Tavan olmadan istedikleri gibi zam yapacaklar. Vatandaş olarak bunları sorguluyorsak, gelecek vardır.” dedi.

NORMALLEŞMEYE BİR TÜRLÜ GEÇEMİYORUZ

Ülkenin pandemi sürecini yönetme konusunda başarısız olduğunu belirten Kuşoğlu; “Aralık ayından Sayın Erdoğan’ın bir müjdesi vardı mayıs ayına kadar ülkenin yüzde 60-70’inin aşılanacağına dair. Pandemi sıkıntısı ortadan kalkacaktı. Bu sorunu kaldıran birçok ülke var. Türkiye’de yapılamadı. Çift aşıyı vurulabilen insan sayısı 10 milyonu geçmedi. 60 milyonu geçmesi gerekiyordu. Bu iktidarın gitmesi gerektiği bir skandal. Ülke yönetiminin beceriksizliğinden kaynaklanıyor. Bu yüzden normalleşmeye bir türlü geçemiyoruz. Vaka sayıları 5 binin altına düşünce normalleşecektik, 10 binin altına düşmedi. İşletmeler, esnaflar nasıl normalleşecek. Kısıtlamanın olduğu günlerde de yasaklara uyulmadı.” dedi.

ERKEN SEÇİM ŞART

Ülkenin bulunduğu durumdan kurtulması için erken seçimin şart olduğunu ifade eden Bülent Kuşoğlu, gençlerin geceleğini Türkiye’de göremediğini söyledi. Kuşoğlu; “Özellikle gençlerin ülkede gelecek göremeyip de yurt dışına gitmeye çalışmalarının oranı yüzde 10 olsa bile kötü ki bunun çok daha üzerinde. Gençler geleceklerini başka bir ülkede arıyorlarsa bu bizim için utanılacak bir durum. Ne yapacağını bilmeyen bir iktidara sahibiz. Erken seçim olması lazım, gecikti bile. Bu koşullarda erken seçim olur, ülke çare bulmaya çalışır. Yapılması gereken yapısal önlemler var. Bunların yapılması için en az 3-5 senelik politika lazım. İki yıl sonra seçim var. Şu an ki iktidar bunu yapamaz süresi yetmez. Ülkenin o kadar vakti yok. Bir an önce seçime gidilerek, ülkenin ameliyatı yapıp yapmamasına karar vermesi lazım. Bu Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle gitmiyor. Ekonominin, dış politikanın değişmesi şart. Her şeyi değiştireceğiz. O yüzden bir an önce seçime gidilmesi lazım. Hukuksuz kanunsuz iç yapamayız. Anayasaya uygun bir şey yapamayız. O yüzden biraz zaman alır.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.