Kuşoğlu, Polatlı’daki hastaneleri ve sağlık ocağını Bakan Koca’ya sordu

Bu haber 20 Kasım 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Türkiye büyük millet Meclisi (TBMM) hali hazırda bakanlıkların bütçeleriing örüşüldüıü Plan Bütçe Komisyonu toplantılarında dün Sağlık Bakanlığı’nın bütçe konusu vardı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımıcısı Ankara Milletvekili ve CHP Plan Bütçe komisyon Başkanı Bülent Kuşoğlu, Polatlı Postası’nın daha önce de gündeme taşadığı ve 2 gün önce “Sorunlar masada çözüm bekleyor!” manşetiyle yeniden gündeme getirdiği, Şehitlik Mahallesi ve Şentepe Mahallesi’ndeki atıl halde çörümeye terk edilen hastane binaları ile 2020 yılının Polatlı’sına ve Türkiye’sine yakışmayan bir manzarada konteynerda sağlık hizmeti verilen Mehmet Akif Mahallesi Sağlık Ocağı binası ile ilgili konuları TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda gündeme taşıdı. Komisyonda söz alan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Polatlı Postası Gazetesi’nin haberinden alıntı yaparak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Polatlı’da uzun yıllardır atıl halde bekeyen ve giderek çürümeye yüz tutan 2 hastane binası ve Mehmet Akif Mahallesi’ndeki konteyner sağlık ocağını sözlü olarak sordu. Vekil Kuşoğlu “Sayın Bakanım, Polatlı’da bir hastane açıldı. Duatepe Hastanesi, Polatlı Şentepe Hastanesi kapatıldı ancak binalar yıllardan beri bekliyor. Dört beş yıldan beri Polatlı’daki açılan hastanenin yerine kapanan 2 hastane Duatepe ve Şentepe Hastaneleri binası olduğu gibi bekliyor ve sıkıntılı, sorun oluşturuyor. Bir devir işlemi ya da herhangi bir proje söz konusu mu? Bir de Polatlı’da, Mehmet Akif Mahallesi’nde aile sağlığı merkezi var, Eski bir sağlık ocağı vekonteyner vaziyette hizmet veriyor. Daha önce si eyazılı olarak sormuşkum ancak yanıt vermediniz ama onun akıbeti ne olacak acaba?” diye konuştu.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA 2. KEZ YANIT VERMEDİ

Polatlı Postası Gazetesi’nin ilk kez 26 aralık 2019’da gündeme taşıdığı Mehmet Akif Mahallesi konteyner sağlık ocağı konusunda üzerinden tam 1 yıl geçmesine karşın herhangi bir çalışma henüz yapılmadı. 2019 yılında çıkan haberin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımıcısı Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu konuşu yazılı olarak mecliste Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya iletmiş ancak Bakan Koca soruları yanıtsız bırakmıştı. Aradan geçen 1 yılın ardından Kuşoğlu, yeniden Bakan Koca’ya bu kez hastane binalarını da Plan Bütçe Komisyon’unda sordu ancak TMBB tutanaklarında yer alan Plan Bütçe görüşmelerinde Bakan Koca soruları yine yanıtsız bıraktı! Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.