Kuşoğlu canlı yayında Polatlılı çiftçilerin sıkıntılarını anlattı

Bu haber 07 Mayıs 2021 saat 8:00 'de eklendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, katıldığı bir televizyon programında ülke gündemini değerlendirdi. Kuşoğlu ülkenin yönetilemediğini artık AK Parti’nin barajın altına düşmesi gerektiğini ve bu gün bir seçim yapıldığı takdirde iktidarın AK Parti’nin  gideceğinin kesin göründüğü vurguladı. Ekonomide yanlışlar yapıldığını, tam kapanma sürecinin doğru yönetilmediğini Tam kapanma diye bir şeye inanmadığını ifade eden Kuşoğlu alınan kararlara başta ülke yöneticilerinin uyması gerektiğini dile getirdi. Yöneten insanların vatandaşa örnek olması gerekirken bunun istismar edildiği ve vatandaştan nasıl bu kurallara uyması beklendiğini ifade eden Kuşoğlu Pandemi sürecinde esnafa ve vatandaşa yapılan yardımlar da büyükşehir belediyelerinin ve yerel yönetimlerin büyük bir katkısı olduğunu vurguladı. Kendisi de bir Polatlılı olan Bülent Kuşoğlu önemli bir tarım şehri olan Polatlı’daki çiftçilerinde sıkıntılarını katıldığı programda dile getirdi.

TARİHİMİZDE BÖYLE BİR LEKE YOKTUR

Cumhuriyet Halk Partisi’nin anket yaptırmadığını ama mevcut anketleri yakından takip ettiklerini belirten Kuşoğlu, “Ak Partinin yüzde 30’un altına düştüğünü gösteren daha öncede anketler var. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak anket yaptırmıyoruz ama mevcut anketlerini yakından takip ediyoruz. Yüzde 30’un altına düşeli baya oldu böyle olması normal daha da altına düşmesi lazım barajın altına düşmesi lazım. Türkiye’de olan biten mantıklı salim bir kafa ile eğer duygusallık yapılmıyorsa, mantıkla düşünülüyorsa 10’un altına düşmesi lazım. Toplumun durumuna bakın ekonomide yanlışlar yapılıyor, normaldir yanlış yapmaları liyakatsiz kimseleri atamaları. Geçen yıl aptal olma diye bir mektup yazıyor bir ülkenin cumhurbaşkanı bizim ülkenin cumhurbaşkanına bu ülkeden ses çıkmadı. Buna nasıl tahammül edersiniz bu ülkenin şerefi haysiyeti ile ilgili bir konu bu ülkenin iktidarı buna tepki vermedi tarihimizde böyle bir leke yoktur. Rusların Suriye’de 36 askerimizi şehit etmesi var. Ağzımız açmadık gittik bir de Putin’in önünde bekledik orada iki buçuk dakika bekledik.” dedi.

DİNİ DEĞERLERİMİZİ ALT ÜST ETTİLER, AHLAKİ DEĞERLERİMİZ ALT ÜST OLDU

İktidarın barajın altına düşmesi gerektiğini vurgulayan Kuşoğlu, “11 milyon işsiz var hala barajın altına düşmeyecek mi bu iktidar. Kime oy vereyim miş bunu söyleyen insan bu ülkeye hakaret ediyor. Onun için bu iktidarın barajın altına düşmesi lazım. Başka ülkede olsa şimdiye kovulmuşlardı. Her geçen gün kötüye gidiyoruz. Ahlaki olarak ülkemizin durumu iyi mi 20 yıl öncesinden daha mı iyi. 20 yıl önce yapılan anketler var daha önce din adamına olan güven şuan yok din adamına güven kalmadı, dini değerlerimizi alt üst ettiler, ahlaki değerlerimiz alt üst oldu.” dedi.

HEPİMİZ BORÇLUYUZ BU PANDEMİ’DEN DOLAYI DA DEĞİL BU EKONOMİYİ YÖNETMEDİKLERİ İÇİN

Kuşoğlu, “Ekonomide 11 milyon işsiz var başka bir şey söylemeye gerek yok borçluyuz hepimiz borçluyuz sıkıntılıyız bu pandemiden dolayı da değil bu ekonomiyi yönetmedikleri için  dış politikada da ne vaziyette olduğumuz Avrupa birliğinden soyutlandık, Kıbrıs’ta doğu Akdeniz’de geçen senen gemilerimiz dolaşıyor vatan millet demiyorlar mıydı hiçbir tanesi doğalgaz bulmadan nereye gitti bu milletin düşünmesi lazım takım tutar gibi tutulmaz ki bu siyaset ülke yönetimi. Hala üçte biri oy veriyor yazık günahtır Allahtan korkmuyorlar mı, geri kalanı yüzde 70’i suçlamıyorum.” dedi.

TAM KAPANMA DİYE BİR ŞEYE BEN İNANMIYORUM

Kuşoğlu, Tam kapanma diye bir şeye ben inanmıyorum. Hangi kararı alıyorsan al bunu ciddiyetle yapacaksın, uygulayacaksın toplum olarak uyacaksın. Buna uyması gerekenler en başta ülkeyi yönetenler bu yapılmalı Türkiye’de şu anda sokağa çıkmaktan muaf olmak bir prestij oldu vatandaş için psikoloji böyle olunca gitmeyeceği yere bile gidiyor. Dükkanlar kapalı ama her tarafta araçlardan geçilmiyor. İşin ciddiyetinde yanlış yapılıyor Türkiye yönetilmiyor. Yönetecek insanların örnek olması lazım. En fazla yönetenlerin bu kurallara uyması lazım ama istismar edenler onlar biliyorsunuz lebalep kongreler, cenazeler, düğünler lebalep o zaman vatandaştan nasıl bu kurallara uymasını beklersin. İmtiyazlı olmak için herkes uğraşıyor zaten doğru dürüst denetim de yapılmıyor o yüzden tam kapanma diye bir şey yok yarım kapanma da yok hafta sonu da sürekli olarak herkes dışarıda böyle bir kapanma kuralı yok vaka oranları çok fazla düşmedi. “ dedi.

ALKOL YASAĞI SİYASİ BİR KAVGA

Kuşoğlu, “Ülkeyi yönetiyorlar ve imtiyazlılar tedbirler vatandaş için AK Parti içi değil bir de AK Parti içinde seviyeler var farklı farklı en üst seviyede saray var saraya yakınlığa göre hiyerarşi sıralanıyor. Alkol yasağı siyasi bir kavga alkolle ilgili değil hukukla ilgili değil vatandaşa hak hukuku ile ilgili değil. Bunu neden gündeme getirdiler böyle bir yasa hakları olmadığını biliyorlar bunu tartışma konusu yapınca ne olacak ben bunu siyasi olarak eleştirsen ne olacak şiddetli bir şekilde, diyecekler ki bunlar dinden imandan uzak ramazan günü neler söylüyor alkol içilmesini savunuyor diyecekler. Hükümet bunları yapmamalı, yaptıkları hep böyle şeyler değil mi algı yaratmaya çalışıyorlar.” dedi.

BUGÜN SEÇİM OLSA KAYBEDECEKLER

Kuşoğlu, “Bu gün seçim olsa kaybedecekler, iktidar gidecek, Erdoğan’da gidecek, AK Parti gidecek o kesin görünüyor. Gitmemek için bu gidiş süresini uzatmak için her şeyi yapacaklar bu da böyle bir tuzak. Türkiye zengin bir ülke aslında ama müreffeh değil, o zenginliğin tadını çıkartan bir ülke değil iyi yönetilen bir ülke değil.” dedi.

GERÇEKTEN ÜLKE YÖNETİLMİYOR SEÇMEN BUNU FARK ETSİN

Kuşoğlu, “Uluslararası para fonu bir araştırması yayınlandı tüm dünya ülkelerinin, pandemiden etkilenmelerine göre ne kadar yardım yaptıkları kendilerinin yurtiçi gayri safi milli hasılalarına oranlamışlar bir yüzde on’dan daha fazla para ayıranlar gibi sınıflandırılmışlar biz son bölümdeyiz yüzde bir buçuğun altında gayri safi yurtiçi hasılamızın yüzde bir buçuğunun altında yardım yapmışız bu süre içerisinde en düşük ülkelerden biriyiz. Bütçeden yapılan yardım sekiz milyar liranın altında şimdiye kadar nakit yardım. Başka kaynakları kullandırmaya çalışıyor bütçeden doğrudan doğruya bir nakit yardım yok. Allah’tan büyükşehir Belediyelerimiz diğer belediyelerimiz var sadece CHP’den bahsetmiyorum onlar devreye giriyorlar da önemli ölçüde bu kapanma sürecinde de büyükşehir belediyelerinin bizim belediyelerimiz başta olmak üzere çok önemli bir desteği var vatandaşa, esnafa yönelik. Esnaf yoksa orta sınıf yoktur, siz orta sınıfı kaybediyorsunuz esnaf çocukları şuan en çok iş başvurusu yapanlar devlette işi için. Bu toplumun ekonomik, sosyal dengelerini de  ahlaki dengelerini bozuyorsunuz. Çok olumsuz sonuçları olacak bunun. Basit usulde 850 bin mükellef var bunların ödedikleri vergi vergi değil zaten 500 milyonun altında onların ödeyecekleri vergiye getirilmedi. Gerçekten ülke yönetilmiyor seçmen bunu fark etsin.” dedi.

CUMHURBAŞKANINA YANLIŞ BİLGİ VEREN O KADAR KÖTÜ BİR BÜROKRASİ VAR Kİ

Kuşoğlu, “Emekli ikramiyelerini 100 TL arttıracağız kararname çıkartacağım dedi kararname çıkarma yetkisi yok. Devlet ne halde Cumhurbaşkanına yanlış bilgi vermişler yanlış açıklama yaptırdılar. Allah’tan düzeltilebilecek bir durumdaydı. Cumhurbaşkanına yanlış bilgi veren o kadar kötü bir bürokrasi var ki anlatmak mümkün değil. ani birisinin aklına geliyor yapılıyor, kanun koyucu diye bir tabir vardır bu konuşulur görüşülür tartışılır ilgili taraflardan hep beraber oturur karar veriler oldu da bitti. Çek ödeme konusu ile ilgili İnanın kapanmadan sonra bir yığın mahkemelere iş düşecek.” dedi.

POLATLI ÇİFTÇİSİNİN GENEL OLARAK BÜYÜK SORUNLARI SIKINTILARI VAR

Kuşoğlu, “Polatlılı çiftçisinin genel olarak büyük sorunları sıkıntıları var, esnaf ile birlikte çiftçinin de büyük sıkıntıları var. Eskiden zirai donatım kurumu vardı ihtiyacı olan bu her türlü zirai donatımı ürünü ilacı bitkisel ilaçları gübreleri buradan temin ederdik kolaylıkla ucuz fiyata şimdi bulamıyoruz temin edemiyoruz diyor çiftçi. Bunlar tabi rakam olarak da çok makuldü devlet üretme çiftlikleri vardı. Bütün bunları yok ettik hep birlikte büyük bir sıkıntı çekiyoruz. Çok yanlış yapıldı bunların acil olarak düzeltilmesi lazım. “dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.