KUŞOĞLU: BÜYÜK BİR MÜCADELEDEN GELEN BU DEVLETİ, MİLLETİ NASIL BU DURUMA GETİRİRSİNİZ?

Bu haber 26 Ağustos 2021 saat 8:01 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, katıldığı bir televizyon programında göçmen sorununu, mevcut iktidarın borç durumunu ve AK Parti iktidarını değerlendirdi. Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. yılını anan Kuşoğlu: “22 gün 22 gece çarpışıp 13 Eylül’de bir zafer elde edildi. Büyük bir mücadeleden gelen bu devleti, milleti siz bu duruma nasıl getirirsiniz? Nasıl böyle yolsuzluklar yapıp üzerini örtmeye çalışırsınız? Bu devlete ihanet ama insanın kendisine de ihanet.” dedi.

KUŞOĞLU: DEVLET İNSANLARIN ENDİŞESİNİ GİDERMİYOR

Ortadoğu zihniyetinde olan iktidardan kurtulmaya çalışırken, Ortadoğu zihniyeti olan milyonların istila etmeye kalkıştığını belirten Kuşoğlu: “On gün kadar önce Amerika Dışişleri Bakanlığı basın toplantısında bu tür bir açıklama yaptı. Sığınmacılarla ilgili Türkiye’yi temerküz merkezi olarak göstermişti. Bunlar bizim hassas olduğumuz konular. Cumhurbaşkanı’nın açıkladığı verilere göre 300 bin Afganlı gelmiş ülkeye. Halbuki resmi rakam, Türkiye’de yakalanan Afganlı sayısı bunun çok üzerinde ve daha da gelecek insanlar var. 4 milyona yakın bir kişiden bahsediliyor. Bunlar bizi korkutuyor. Bunların gidebileceği yerler yok. Avrupa’ya gidemezlerse buraya gelmek istiyorlar. Bizler misafirperver bir toplumuz. Daha önce de hassasiyet gösterdiğimiz birçok konu oldu. Fakat bunlar iş savaştan geliyorlar. Aslında entegre edilmeleri gerekiyor normal düzene alışkın değiller. Savaş düzenin de büyümeye alışmışlar. Taliban’a karşı olsalar da bizim gibi değiller. Orta doğu zihniyeti olan bu iktidardan kurtulmaya çalışırken bizi orta doğu zihniyeti olan milyonlar istila etmeye kalkışıyor. Bizim ne İslam’a ne de diğer topluluklara karşı düşmanlığımız yok. Bunun üzerine siyaset yapılmasın. Afganlar sınırlardan rahatlıkla geçip gelebiliyorlar. Hiçbir şekilde önlem alınmıyor. Sınır delik deşik olmuş bir vaziyette o zaman da güvenlikle ilgili sıkıntılar doğuyor. İnsanlar haklı olarak endişeleniyor ve bunu gideren bir devlet yok.” dedi.

KUŞOĞLU: 80 YILDA YAPILMAYAN BORCU BU İKTİDAR YAPTI

Cumhuriyetin 100. Yılını kutlamaya yaklaşırken, 20 yıllık iktidarları boyunca 80 yıldan daha fazla borç yapan bir iktidarın, üretmeyen bir iktidarın olduğunu aktaran Kuşoğlu: “Önümüzdeki sene Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Aşağı yukarı 80. yılda bu iktidar devraldı. Kendilerinden önceki 80 yılda kullanılmayan parayı kullandılar. 80 yılda yapılmayan borçtan daha fazlasını yaptılar. Son iki buçuk yıldan beri bu borç daha da katlandı. Ayrıca ülkenin değerleri de satıldı. Cumhuriyetin kazanımları, fabrikaları satıldı. 61 milyar dolarlık fabrikalar vs. satıldı. Tüm bunlarla maalesef cam binalar yaptılar. Fabrika yapmadılar, Cumhurbaşkanı tek bir devlet fabrikası açmamıştır. Üretime yönelik tesisler yok.” dedi. Ayrıca borçlanmanın kötü ama halledilebilir olduğunu belirten Kuşoğlu, asıl sorunun yok olan devlet mekanizması olduğunu vurguladı. Kuşoğlu: “Çok kötü bu kadar borçlanmak ama bunları hallederiz ama devlet mekanizmasını, hukuku, adaleti, denetim mekanizmasını, devleti bu hale getirirsen bunun altından nasıl kalkarız. Bizi endişelendiren şey bu. Sen devleti, devlet kurumlarını yok ediyorsun. Bunun altından kalkamayız.” dedi.

KUŞOĞLU: YAPILANLAR DEVLETE İHANET

Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. yılı olması nedeniyle açıklama yapan Kuşoğlu, büyük bir mücadelen bu zamana devleti bu duruma nasıl getirirsiniz sorusunu sordu. Kuşoğlu: “99 yıl önce çok değil şuraya Polatlı’ya, Haymana’ya gelen bir düşman vardı. Top sesleri oradan duyuluyordu. O durumda 22 gün 22 gece çarpışıp 13 Eylül’de bir zafer elde edildi. Büyük bir mücadeleden gelen bu devleti, milleti siz bu duruma nasıl getirirsiniz? Nasıl böyle yolsuzluklar yapıp üzerini örtmeye çalışırsınız? Bu devlete ihanet ama insanın kendisine de ihanet. Dinine, inancına, insanlığa ihanet bu. Daha büyük bir rezalet olamaz. Bir tane izanlı, imanlı, aklı başında birisi varsa kalksın karşıma gelsin cevap versin. Çok üzülüyorum.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.