KUŞ: YENİ ADLİ YIL BAŞLADI

Bu haber 01 Eylül 2022 saat 9:34 'de eklendi.

Ankara Barosu Polatlı İlçe Temsilcisi Av. Ali Kuş, 20 Temmuz günü başlayan Adli Tatilin sona erdiğini duyurdu. Adli yılın bu yılda sorun ve eksikler ile başlayacağını belirten Kuş, her geçen yıl adliye çalışanları ve avukatlar üzerinde baskıların attığını ve vatandaşların hukuka güven ve saygılarının azaldığını ifade etti. Kuş, “Yeni adli yılda, tüm adliye mensuplarına başarılı çalışmalar dilerim.” dedi.

ADLİYE ÇALIŞANLARI VE AVUKATLAR ÜZERİNDE BASKILAR ARTMAKTA

Ankara Barosu Polatlı İlçe Temsilcisi Av. Ali Kuş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “20 Temmuz günü başlayan Adli Tatil sona erdi. 1 Eylül günü yeni adli yıl başlıyor. Adli yıl bu yılda sorunları ve eksiklikleri ile başlayacak. Her geçen yıl adliye çalışanları ve avukatlar üzerinde baskılar artmakta, vatandaşların hukuka güven ve saygıları azalmaktadır. Hesapsızca, siyasi nedenler ile yüzlerce Hukuk Fakültesi açılmış, her yıl binlerce yeni meslektaşımız aramıza katılmaktadır. Aramıza katılan yeni meslektaşlarımız ile birlikte tüm meslektaşlarımız ciddi anlamda iş dolayısı ile ekonomik sıkıntı çekmektedirler.”

HUKUKTA TEKELLEŞME BAŞLADI

“Son yıllarda hukukta tekelleşme başlamış, iktidar destekli hukuk büroları, bütün resmi ve özel işletmelerin hukuk işlerini kendi bünyelerinde toplamış, genç meslektaşlarımızı işçi avukat olarak köle sistemi ile çalıştırmaya başlamışlardır. Son günlerde iktidar yandaşı bazı meslektaşlarımız , medyayı tarayarak siyasi müvekkillerine eleştiri dozunu kaçıran vatandaşlar hakkında suç duyurusunda bulunarak , uzlaşma yoluyla binlerce lira talep ederek görevlerini kötüye kullanmakta adeta şantaj yoluyla para kazanma yoluna başvurmaktadırlar.”

BAŞARILI ÇALIŞMALAR DİLERİM

“Kamuoyuna yansıdığı üzere hâkim savcılarımız üzerinde siyasi baskılar artmakta, görevlerini yaparken telkin ve talimatlarda bulunulmakta, hâkim savcılarımızın görevlerini hukuki çerçevede vicdani kanatlarına göre yerine getirmeleri engellenmektedir. Hâkimlik teminatı ortadan kalkmış, hâkimler vereceği karar sonrası nasıl bir idari yaptırım ile karşılaşacağı endişesi yaşamaktadır. Tüm bu olumsuzluklara rağmen gelecek günlerden ümidimizi kesmeyerek hukukun üstünlüğünün sağlanacağı güzel günlere ulaşmak ümitleriyle, Yeni adli yılda, tüm adliye mensuplarına başarılı çalışmalar dilerim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.