Kuru Otlar Üstüne Türkiye'de ne zaman vizyona girecek? Kuru Otlar Üstüne konusu ne? Kuru Otlar Üstüne ne anlatıyor? Kuru Otlar Üstüne'nin oyuncuları kimler? Kuru Otlar Üstüne çıktı mı? Kuru Otlar Üstüne ne zaman sinemalarda? gibi aramalar yapılıyor. Bu soruların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz...

Kuru Otlar Üstüne Ne Zaman Vizyona Girecek?

Nuri Bilge Seylan'ın "Kuru Otlar Üstüne" filmi 29 Eylül'de seyirciyle buluşacak. Filmin Türkiye prömiyeri, 18-24 Eylül tarihleri ​​arasında düzenlenen 30. Adana Altın Koza Film Festivali'nde yapılacak.

Dünyanın En Kolay Slime Yapımı: Borakssız ve Tutkalsız Tarif Dünyanın En Kolay Slime Yapımı: Borakssız ve Tutkalsız Tarif

76. Cannes Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Merve Dizdar, Deniz Celiloğlu ve Musab Ekici'yi de canlandırıyor. Senaryoyu Nuri Bilge Ceylan'ın yanı sıra Ebru Ceylan ve Akın Aksu kaleme alıyor.

"Kuru Otlar Üzerine", zorunlu hizmetinin dördüncü yılını Anadolu'nun ücra bir köyünde İstanbul'a atanmayı umarak tamamlayan genç bir öğretmen olan Samet'in hikayesini anlatıyor. Samet, meslektaşı Kenan ile birlikte iki kız öğrenci tarafından taciz edilmekle suçlanınca içeri gömülerek hayatta kalma umutlarını tamamen yok eder. Ancak kendisi de öğretmen olan Nuray ile tanışması bu endişelerini yenmesine yardımcı olabilir.

“Kuru Otlar Üstüne” 29 Eylül'de sinemalarda!