9 günlük Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen vatandaşlar, tatilini memleketlerinde veya tatil beldelerinde geçirmek için otobüs biletlerini haftalar öncesinden aldı. Tatilin başlamasıyla birlikte otobüslerle seyehat edecek vatandaşlar soluğu Ankara'da, AŞTİ'de aldı.  15-23 Haziran 2024 tarihleri arasında AŞTİ'ye, 1 milyon 139 bin yolcu geldi. 28 bin 477 otobüs ise giriş-çıkış yaptı. 

Kurban Bayramı'nda Aşti̇'ye Gelenlerin Sayısı Belli Oldu (2)

Polatlı İlçe Müftülüğüne bağlı Hafızlık Yatılı Kur'an Kursları için Ayaş’ta Öşür toplandı Polatlı İlçe Müftülüğüne bağlı Hafızlık Yatılı Kur'an Kursları için Ayaş’ta Öşür toplandı

YÜZDE 40 ORANINDA YOLCU ARTIŞI YAŞANDI

BUGSAŞ Genel Müdürü Vecihi Halil İyigün, yüksekeğitim kurumlarının, okulların tatil olması ve Kurban Bayramı tatili nedeniyle daha önceden önlemlerin alındığını aktardı. İyigün, alınan bu önlemler neticesinde AŞTİ'de sorunsuz bir süreç yaşandığını bilirtti. 

Kurban Bayramı'nda Aşti̇'ye Gelenlerin Sayısı Belli Oldu (1)
Kurban Bayramı'nın Ramazan Bayramı ile kıyaslandığında yüzde 40 oranında bir yolcu artışının söz konusu olduğunu kaydeden İyigün, bayram süresince özellikle güvenlik personeli ve temizlik konusunda yoğun çalışmalar gerçekleştirildiğini kaydetti.

Kaynak: İHA