KURBAN BAĞIŞLARI LÖSEV’E

Bu haber 23 Haziran 2022 saat 9:49 'de eklendi.

Kurban etini kanserli çocuklara ve onların ailelerine götürmeyi amaçlayan LÖSEV 2022 yılı Kurban bağış fiyatlarını belirledi. 

Lösemi ve Kanserli Çocuklarımız ile bütün Yetişkin Kanser Hastalarına LÖSANTE Hastanesinde ücretsiz tanı ve tedavi hizmeti sunan LÖSEV maddi ve sosyal yardımlar ile de kanser hastaları ve ailelerinin yanlarında oluyor. Bu kapsamda Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) vekalet kurban fiyatını bu yıl için 2800 TL olarak belirledi. LÖSEV, hayırsever vatandaşların kurban bağışlarını bekliyor.

HASTALARIMIZA 12 AY TAZE ET OLARAK DAĞITIYORUZ

LÖSEV’den konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “15 yıldır LÖSEV, sizlerin vekâletini alarak hijyenik et entegre tesislerine gidiyor; noter, din görevlisi ve veteriner hekim huzurunda kurbanınızı kesiyor, hastalarımıza 12 ay taze et olarak dağıtıyoruz. Çocuk/Yetişkin Lösemi Ve Kanser Hastalarımızın Sayısı: 55.906 Bağışcı Ve Gönüllülerimizin Sayısı: 5.883.585. “Kim bir canı kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi sayılır.” (Maide Suresi 32.) Ayetteki gibi Yüce Allah’ın rızasını kazanmaya yönelik bir ibadet olan Kurban ibadeti ile kesilen kurban etleri Allah’a ulaşmaz. Ona bağlılığınız ve yaptığınız iyilikleriniz ulaşacaktır. Parasızlıktan tedavi olamayan Lösemili Çocuğa veya yoksun kanser hastasına bağışlarınızla nefes aldırmak, kanser hastasının ve ailesinin yüzünü güldürmek de en güzel ibadettir.”

VEKÂLETEN KURBAN İBADETİNE İLİŞKİN 9 SORU 9 CEVAP

1.LÖSEV kurban kesiyor mu?

15 yıldır et entegre tesislerine gidiyor, vekâleten Türkiye’de kurban kesimi yaptırıyor, etini Lösemili ve Kanserli Çocuklarımıza ve Yetişkin Kanser Hastalarımıza dağıtıyoruz. Kurbanlık vasfına haiz küçükbaş veya büyükbaş hayvanlar en modern kesimhanelerde, dini esaslara uygun şekilde Kurban Bayramı’nın 1., 2. ve 3. günlerinde kesilip, eti, derisi ve tüm organları değerlendiriliyor.

2.Adak kurbanı kesiyor musunuz?

Bayramdan bir gün önce, Arife günü, adak kurbanları kesilirken tüm yıl içinde de adak bağışlarınızı kabul ediyor, etini dağıtıyoruz.

3.Vekâleten kurban ibadeti olur mu?

Diyanet İşleri Başkanlığı Allah’a yakınlaşmak için gerçekleşen kurban ibadetlerinin mali bir ibadet olduğu için vekâleten yapılabileceğine dair cevaz verir ve “Dinimiz gereğince kurbanın rüknü; kurban kesilerek kanın akıtılmasıdır” der.

4.Dini vecibelere uyuluyor mu?

Vasıflarına uygun kurbanlıkları din görevlisi, veteriner hekim, noter yetkilisi, kalite güvence sorumlusu ve kasaptan oluşan bir ekip huzurunda dini vecibelere uyarak, isimlerinizi tek tek okuyarak ve kan akıtarak kesiyoruz.

5.Kurban eti hemen dağıtılıyor mu?

Kurban etlerinin bir kısmını dinlendirerek bayramdan hemen sonra, kalanı ise kesen kurumlara emanet ederek 12 ay boyunca taze etleri vakumlanmış ambalajlarda dağıtıyoruz.

6.Dışarıdan kurban eti ve derisi kabul ediyor musunuz?

Yalnız Ankara, İncek’te bulunan LÖSANTE Hastanemiz, Ankara Tulumtaş, Koparan’da bulunan Lösemili Çocuklar Köyümüz ile Ataşehir LÖSEV binamızdaki soğuk hava depolarımızın kapasitesi kadar et kabul ediyor, canlı hayvan, konserve et ve kurban derisi bağışlarınızı almıyoruz.

7.Kesilen kurbanımın etinden bir parça alabilir miyim?

Kurbanlarımız büyük et entegre tesislerinde kesildiği için bu mümkün olmamaktadır. Kurbanınızın tamamını Lösemili ve Kanserli Çocuklar için bağış olarak kesiyor ve değerlendiriyoruz.

8.Kurban kestirmeden Lösemili Çocuklara bağış yapabilir miyim?

Kurbanın rüknü kanın akıtılmasıdır. Ancak kurban ibadeti mali bir ibadettir. Dilerseniz ‘Niyet Bağışı’ ile ilaç, kan, ilik bulamayan; hastanede yatacak ve tedavi olacak maddi gücü olmayan; eğitim ve öğrenimlerine devam edemeyen hastalarımıza destek olabilirsiniz.

9.Bağışım sonrası bilgilendirme yapacak mısınız?

Bağışınız tarafımıza ulaştıktan sonra ve eğer “Vekâleten Kurban Kesimi” bağışı ise kesimden sonra olmak üzere en az iki kere iletişime geçiyoruz. Bu sebeple bağış sırasında telefon/adres/ email gibi iletişim bilgilerinizi doldurmanızı/ güncellemenizi önemle rica ediyoruz.

DEĞERLİ BAĞIŞÇILARIMIZA ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Vekâleten Kurban İbadeti ile Niyet Bağışlarınızla birlikte, değerli bağışçılarımızın tüm iletişim bilgilerini LÖSEV’e doğru ve eksiksiz iletmesi çok önemlidir.

1.Kurbanınızın kesileceği ve kesildiği, bağışınızın alındığı ve vakfımıza iletildiği haberlerini size geri bildirmek,

2.Siz değerli bağışçılarımıza gerekli durumlarda resmi makbuz ile noterin resmi mühürlü listelerini göndermek,

3.Sizlerle SMS-Whatsapp ile iletişim kurarak, Türkiye’de kesilen kurbanlarınızın yine Türkiye’de nasıl dağıtıldığını göstermek ve yayınlamak,

4.Sizlere teşekkür belgesi, Lösemili Çocuklarımızın minik süprizleri ile 12 ay boyunca taze et ve et ürünlerine ulaştıkları görseller ile duygu yüklü dönüşleri iletmek,

5.Sizlerin bağışları sayesinde iyileşen, sağlıklarına kavuşan çocuklarımızın, Yetişkin Kanser Hastalarımızın sevinç dolu paylaşımlarını iletmek,

6.Bağışlarınızın her kuruşunun nerelere nasıl harcandığını, her kurbanın “CANLARA” nasıl dönüştüğünü, tuğla tuğla nasıl yükselip HAYAT VERDİĞİNİ göstermek istiyoruz. Bankadan veya internet bankacılığından yaptığınız bağışlarda ev, iş ve mobil telefon numaralarınız, e-posta adresleriniz bize ulaşmamaktadır. Ayrıca sizlerin sosyal medya hesaplarına da paylaşımlarımızı iletmek üzere ulaşamıyor, bu nedenle sizlerle sağlıklı ve aktif iletişim kuramıyoruz. Halbuki sizler de bağışçı ve gönüllülerimiz olarak LÖSEV’den bir dönüş, Lösemili Çocuklarımızdan bir teşekkür bekliyorsunuz. Tüm bu sebeplerden dolayı lösev olarak sizlerin tam ve doğru iletişim bilgilerinize ihtiyacımız olmaktadır. Bize web sayfamız www.losev.org.tr vakıf çağrı merkezimiz 0312 447 06 60 – 0312 666 7 666 ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden Twitter : losev1998 Instagram : losev1998 Facebook : losev1998 ulaşabilirsiniz. İletişim bilgilerinizi bizlerle paylaşıp, güncellemeleri iletebilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.