Kur’anda Yahudi Ve Hristiyanlar adlı anlamlı makale yayınlandı

Bu haber 12 Ocak 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Müftülüğü tarafından Polatlı Halkını bilgilendirilmeye yönelik makaleler yayınlanmaya devam ediyor. Polatlı İlçe Müftülüğünün yayınladığı makalelerden biride Polatlı İlçe Müftülük Vaizi Osman Yılmaz Hoca’nın Kur’anda Yahudi Ve Hristiyanlar adlı makalesi yer aldı. Osman Yılmaz Hoca’nın kaleme aldığı makalede; Allah’ın rahmeti bereketi affı ve mağfireti hepimizin üzerine olsun. Sevgili peygamberimize sonsuz salat ve selam olsun. Rabbim bizleri kendine layık kul, habibine layık ümmet eylesin. Hayırlı günler efendim. Bu yazımızda, ‘Kur’an’a göre ehli itabın, içine düştüğü yanlışlardan..’ bahsedeceğiz. Böyle bir yazı yazmada amacımız, onları ötekileştirmek veya dışlamak değil, onların hatalarından ibret alarak, aynı hata ve yanlışlara düşmekten sakındırmaktır.

 PEKİ NE DİYE SİZİ GÜNAHLARINIZDAN DOLAYI AZAPLANDIRIYOR?

Müslümanlara karşı en şiddetli düşmanlığı Yahudi ve Hristiyanlar gösterir. “İnsanlar içerisinde Mü’minlere en şiddetli düşman olarak Yahudileri bulursun.” (Mâide, 82) Kendi dinlerinden ve ırklarından olmayanlara zulmederler. Onları sevmezler. ‘’Yahudilerin yaptıkları zulüm ve birçok kişiyi Allah’ın yolundan alıkoymaları nedeniyle (önceleri) kendilerine helal kılınmış güzel şeyleri onlara haram kıldık.’’ (Nisa,160) Hem Yahudiler hem Hristiyanlar, kendilerinin Allah’ın çocukları ve sevdikleri olduklarını iddia ederler. ‘’Yahudi ve Hıristiyanlar: “Biz Allah’ın çocuklarıyız ve sevdikleriyiz” dedi. De ki: “Peki, ne diye sizi günahlarınızdan dolayı azaplandırıyor? Hayır, siz O’nun yarattığından birer beşersiniz. ” (Maide,18) Yahudi ve Hristiyanlar sadece birbirlerinin dostudur. Müslümanlar onları dost edinmemelidir.”

YERYÜZÜNDE BOZGUNCULUĞA ÇALIŞIRLAR ALLAH İSE BOZGUNCULARI SEVMEZ

 ‘’Ey iman edenler, Yahudi ve Hıristiyanları dostlar (veliler) edinmeyin; onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden onları kim dost edinirse, kuşkusuz onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna hidayet vermez.’’ (Maide,51) Yahudiler Allah için, ‘Cimridir, eli sıkıdır. ’dediler. ‘’Yahudiler: “Allah’ın eli sıkıdır” dediler. Onların elleri bağlandı ve söylediklerinden dolayı lanetlendiler. Hayır; O’nun iki eli açıktır, nasıl dilerse infak eder.’’ (Maide,64) Yeryüzünde fitne ve bozgunculuk çıkarırlar. ‘’Onlar ne zaman savaş amacıyla bir ateş alevlendirdilerse Allah onu söndürmüştür. Yeryüzünde bozgunculuğa çalışırlar. Allah ise bozguncuları sevmez.’’ (Maide,64) Yahudiler, kendilerini Allah katında ayrıcalıklı ve iltimaslı görürler. ‘’De ki: “Ey Yahudi olanlar, eğer siz, (bütün) insanlardan ayrı olarak yalnızca sizlerin gerçekten Allah’ın velileri (dost ve sevgili kulları) olduğunuzu öne sürüyorsanız, şu halde ölümü temenni edin; eğer doğru sözlü iseniz (bunu çekinmeden yapın).” (Cuma, 6) Yahudiler, ‘Üzeyir Allah’ın oğludur.’ dediler.” Haber/İBRAHİM KILIÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.