Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, Ak Parti'nin DEM Parti'yi yakından takip ettiğini ve Başak Demirtaş'tan sonraki her adayın Ekrem İmamoğlu'na yardımcı olacağı fikrini dile getirdi. Ayrıca Yeniden Refah Partisi'nin seçimlere kendi adaylarıyla katılmasıyla ilgili yapılan yorumlar da değerlendirildi. AK Parti üyelerinin, "Bizi asıl bu sıkıntıya sokacak”  dair değerlendirmelerde bulunduğu aktarıldı.

Babacan bugünkü yazısında, şu açıklamada bulundu: 

Mansur Yavaş’a Kalecik’te yoğun ilgi Mansur Yavaş’a Kalecik’te yoğun ilgi

" DEM’in aday çıkarması, AKP tarafından kullanılacak “Teröristlerle iş birliği yapıyorlar” propagandasını da ortadan kaldırdı. Bu formülün bilinçli olarak yaratıldığı iddiaları var.

Daha önce bu satırlarda yazdığımız gibi AKP’liler, YRP’nin derdine düşmüş gibi. Yeniden Refah Partisi’nin tabanının toplu kanalize olabildiği ve kararlı olduğu analizi yapılıyor. “Ne bizim ne de diğer partilerin seçmenine benziyorlar, sadıklar. Bizi asıl bu sıkıntıya sokacak” sözleri AKP’lilere ait. AKP kaynaklarının son hafta analizleri de İstanbul’da durumun kafa kafaya olduğu. Seçimi son haftadaki seçmenin yaklaşımı belirleyecek ve küçük farklarla kazanılacak."