TRT 1’in en sevilen tarihi dizisi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi birçok kişi tarafından heyecanla izleniyor. Birçok kişi tarafından sıkıca takip edilen dizinin oyuncuları ve hayatları da ayrı bir şekilde takip edilmeye devam ediyor. Birçok kişi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Turanşah karakterine hayat veren oyuncu Ali Ersan Duru hakkında araştırma yapıyor. İşte Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Turanşah kimdir gerçek adı? Ali Ersan Duru kaç yaşında? Ali Ersan Duru oynadığı diziler…

ALİ ERSAN DURU KİMDİR?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Turanşah gerçek ismi Ali Ersan Duru’dur.

Ali Ersan Duru, 19 Eylül 1984 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Babası Kızılcahamamlı annesi ise Rizelidir.

Oyunculuğa 18 yaşındayken karar veren Duru, Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümü'nden mezun olduktan sonra amatör tiyatro hayatına başladı.

Öncelikle Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ile çalışmaya başladıktan sonra 2008 yılında Diyalog Sanat'ta ilk oyunculuk eğitimini aldı.

Ardından Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları'na katılan oyuncu üç yıllık bir tiyatro eğitimi aldı.

Aile dizisinin Bedri'si Alper Çankaya kimdir? Alper Çankaya kaç yaşında aslen nereli oynadığı diziler? Aile dizisinin Bedri'si Alper Çankaya kimdir? Alper Çankaya kaç yaşında aslen nereli oynadığı diziler?

ALİ ERSAN DURU OYNADIĞI DİZİLER

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinde Turanşah karakterine hayat veren Ali Ersan Duru, birçok farklı film ve dizilerde rol almıştır. İşte Ali Ersan Duru’nun rol aldığı diziler…

Aşk Zamanı

Şahane Damat 

Kalbimin Sultanı

Diriliş Ertuğrul  

Sen Anlat Karadeniz

Sen Çal Kapımı 

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi

ALİ ERSAN DURU KAÇ YAŞINDA?

Oyuncu Ali Ersan Duru, 19 Eylül 1984 tarihinde Ankara’da doğmuştur. 2023 yılında 39 yaşındadır.

KUDÜS FATİHİ SELAHADDİN EYYUBİ KONUSU

TRT1 ekranlarındaki, yönetmenliğini Sedat İnci'nin yaptığı, senaryosunu ise Serdar Özönalan'ın kaleme aldığı Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’nin ilk bölümü 13 Kasım 2023’te yayımlandı. tarihî ve kurgu türündeki Türk televizyon dizisi olan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinin başrollerini Uğur Güneş, Dilin Döğer ve Mehmet Ali Nuroğlu paylaşmaktadır.

Dizi Eyyûbî Devleti'nin kurucusu Selahaddin Eyyubî'nin yaşamını anlatmaktadır. Dizi ayrıca Kocaeli ilinin Gebze ilçesinde çekilmektedir.