ÖSYM, 20-21 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan 2024-KPSS Lisans Sınavı'nın Alan Bilgisi oturumları için sınav giriş belgelerini internet üzerinden erişime açıldığını duyurdu.

Kpss Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

Gençler, Bakanlığın ‘vizyon kampları'nda geleceğe hazırlanıyor Gençler, Bakanlığın ‘vizyon kampları'nda geleceğe hazırlanıyor

Sınav, 20 Temmuz'da Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri alanlarında, ve aynı gün içinde Hukuk, İktisat, Maliye alanlarında olmak üzere iki oturumla devam edecek. 21 Temmuz'da ise İşletme, Muhasebe, İstatistik alanlarında bir oturum gerçekleştirilecek. Adaylar, sınav yerlerini ve bilgilerini ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresiyle öğrenebilirler.

SINAV GİRİŞ SAATLERİ HAKKINDA ÖNEMLLİ UYARI

ÖSYM'nin açıklamasına göre, 20 Temmuz'daki ikinci oturum için adaylar saat 14:30'dan, 21 Temmuz'daki üçüncü oturum için ise saat 10:00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Bu nedenle adayların zamanında ve belirlenen saatlerde sınav yerlerinde hazır bulunmaları konusunda uyarıda bulunuldu. 

Kaynak: T24