Haftanın üç günü Ayvalı Fatih, Aktepe ve Bağlum semt pazarlarında yerlerini alan çiftçiler, mahsullerini satarak emeklerinin karşılığını alıyorlar. Doğal sebze ve meyveye kolaylıkla ulaşma fırsatı bulan vatandaşlar da köylü pazarı uygulamasından büyük memnuniyet duyduklarını dile getiriyorlar.

MHP ilçe başkanından lokum ve gül suyu ikramı MHP ilçe başkanından lokum ve gül suyu ikramı

Köylü pazarında aracısız alışveriş (3)

"Vatandaşlarımız köy havasıyla yetişen lezzetli ürünlere kolaylıkla ulaşabiliyor"
Çiftçiler tarafından üretilen ürünlerin ekonomik gelire dönüştürülmesi için her yıl köylü pazarı uygulamasını hayata geçirdiklerini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Çiftçilerimizin ürettikleri ürünlerin ekonomik anlamda değer bulması bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Onlar tarlada, bağda, bahçede, bostanda yetiştirdikleri sebze ve meyveleri burada satarak ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar. Köylü pazarlarımızdan işgaliye bedeli almıyoruz, satış alanlarını ücretsiz tahsis ediyoruz. Böylece vatandaşlarımız da köy havasıyla yetişen lezzetli ürünlere kolaylıkla ulaşabiliyorlar” dedi.
Altınok, Keçiören’de tarımsal üretimi geliştirmek için çiftçilere her yıl ücretsiz fide, fidan, tohum desteği sağladıklarını da belirtti.

Köylü pazarında aracısız alışveriş (2)

İHA