KÖSE: ALGIYLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ

Bu haber 15 Temmuz 2020 saat 10:00 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ak Parti grup başkan vekili Murat Köse büyük tartışmaların ardından onaylanan Polatlı ile birlikte 13 ilçenin içme suyunu sağlayacak olan, ASKİ borç yetkisi ile ilgili Büyükşehir belediye meclisinde yaşananları ve yine tartışmaların tüm detaylarını Polatlı’ya gelerek, AK Parti ilçe başkanı Aysel Demir ile birlikte Ak parti ilçe teşkilat binasında düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Köse,” Sayın Yavaş için diyorlar ki seçim bitti maske düştü her şey seçime kadarmış öyle diyorlar yani şimdi algı zamanı iş yapmak yok bol bol algı yapmak var ama ben Sayın Yavaş’a seslenmek isterim, algıyla peynir gemisi yürümez” diyerek şu açıklamalarda bulundu.

Köse, “Bizim geleneğimiz böyle biri çıkar ve hakikati söyler bizim burada söylediğimiz gibi şapka elbet öne düşür ve insan gerçeklerle karşılaşır. Aslında belki de maksat o kadar vaatlerde bulunarak halkı kandırmakmış ikna etmekmiş meşhur bir söz var aslında AK Parti ile beraber bu söz gündemden çıktı ama tekrar Sayın Yavaş bunu tekrar Ankaralılara hatırlatıyor, dün dündür bugün bugündür hatırlarsınız rahmetli Demirel’in bir sözüdür. Halbuki bize göre siyasetin limanı bizim çok nettir ifademiz, siyasetin limanı ahlaktır ya hiç bu sözleri vermeyeceksiniz halkı kandırmayacaksınız ya da söz veriyorsanız muhakkak tutacaksınız ” dedi.

İNSAN BİRAZ UTANIR VE SIKILIR

Köse, “Buradan gerçekten çok ilginç bir durum yaşadığımızı belirtmek isterim. Şimdi siz bir arkadaşınızdan borç isteseniz bağıra çağıra mı istersiniz borcu yoksa başınızı biraz öne eğip biraz utanarak, sıkılarak mı istersiniz yani Sayın Yavaş her mecliste borç istedi, bir de bağıra çağıra istedi gerçekten insan biraz utanır, biraz sıkılır yani hem borç isteyeceksin hem de bağıra çağıra isteyeceksin hem de tehdit edeceksin. Şimdi ben burada ziyaretimiz dolayısıyla düşüncelerimi anlatıyorum tüm Polatlı halkımızın gerçekleri öğrenmeye hakkı var bunları tek tek ifade etmeye çalıştım, birileri maalesef Polatlı halkının doğal ihtiyacı olan temiz su, içilebilir su ihtiyacını politik malzeme  haline getirmesin, istismar etmesin lütfen yerelde de duyuyorum Polatlı içinde bazı eski siyaset tarzıyla bu işi yapmaya çalışanlar olduğunu görüyorum. Kimse bu konuda Sayın Yavaş’ın verdiği sözü tutmamasını ve başka şekillerde bu sözü kapatmasının üstünü örtemez ” dedi.

472 MİLYON TL’Yİ KULLANMASI İÇİN ONAY VERDİK

Köse, “Arkadaşlar insanda biraz yüz olacak bakacak karşısındakinin gözüne ve verdiği sözlerle uyumlu ne yaptı buna bakacak böyle alanı boş sanarak yalan yanlış ifadelerinde  bir sonu var. Kıymetli basın mensupları değerli arkadaşlar düşüncemin bir bölümünü ifade ettim şimdi gelelim su konusuna evet dün itibariyle Sayın Mansur Yavaş’ın seçimde söz verip de bu güne kadar gerçekleştiremediği biz onay vermezsek bu gidişle gerçekleşme ihtimalinin olmadığı Polatlı’ya Gerede’den su getirme konusunda bu konunun da içinde olduğu 12 projeye 470  Milyon liralık krediye Büyükşehir Belediye Meclisinde onay verdik Büyükşehir meclisinde AKP ve MHP Grubu olarak Cumhur İttifakı olarak 472 Milyon TL’yi kullanması için onay verdik ” dedi.

POLATLI’NIN HUZURUNA BORÇ İSTEMEYE GELMESİN

Köse, “Sayın Yavaş 350 Milyon TL borç istemişti meclise böyle bir taleple gelmişti tabi boşa geçen bir yıl var beceriksizliğinin üstünü örtmeye çalışıyor, maalesef biz dedik ki bu 350 Milyona 122 Milyon daha arttıralım ve 472 Milyon olarak verelim ki bir daha bu milletin huzuruna, Ankara’nın Polatlı’nın huzuruna borç istemeye gelmesin, istedik ki bir daha bu konuyu kendi yapamadıklarına mazeret olarak karşımıza çıkarmasın. Bizim bu krediyi verirken ki önceliğimiz Polatlı’ya öncelik olarak su getirmesidir. Yani ilk işinin Polatlı’dan başlamasıdır. Tüm Polatlılı hemşerilerime ben bu verdiğimiz kredinin ve sonuçta yapılacak çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah Polatlı halkı en kısa zamanda temiz ve içilebilir bir suya kavuşacaktır. Bundan sonraki bugüne kadar da böyleydi görev olarak Büyükşehirde bundan sonrada Büyükşehir verdiğimiz bu krediyi uygun şekilde en kısa zamanda uygulamaya geçirir seneye inşallah bu günlerde temiz ve içilebilir suyu Polatlı halkına ulaştırmış olur diye ümit ediyoruz tabi bakacağız ne kadar yapabilecekler umudumuz inşallah seneye yazın Polatlı halkının temiz suya kavuşması lazım ” dedi.

SAYIN YAVAŞ’IN SÖZÜNÜ CUMHUR İTTİFAKI GERÇEKLEŞTİRECEK

Köse, “ Değerli arkadaşlar Sayın Yavaş sadece söz vermeyi biliyor diye ifade ettim konuştu ve söz verdi tabi biz burada gerçekleri anlatmaya çalışıyoruz ki bazen büyük yalanlar söylüyorlar. Siyasetçilerin bazıları söylüyor, Sayın yavaşın seçimde çok yaptığı gibi büyük yalanlar söyleyince o makamda olan birisi böyle bir şey söyleyince halk siyasetçiye güveniyor aslında ve inanmak istiyor ama  gerçekleri tüm Polatlı halkının ben bilmesini istedim Polatlı’ya Gerede suyu gelecekse bizim verdiğimiz bu krediye  gelecek ve Sayın Yavaş’ın vaad edipte gerçekleştiremediği bir sözünü biz Cumhur İttifakı olarak biz gerçekleştirmiş olacağız aslında bundan sonrada sıkı bir şekilde takip edeceğiz ve süreci kısa sürede hem Polatlı’nın içerisinde ki içme suyu hatların da problem varsa onların değişmesi hem bir taraftan da suyun biran önce Polatlı’ya gelmesi konusun da bizde takip edeceğiz. Şimdiden hayırlı olsun diyorum” dedi.

POLATLI DA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ İLK TOPLANTI OLDU

 Köse, “Bu bizim Polatlı da yapmış olduğumuz ilk toplantı oldu, inşallah bundan sonra tekrar geleceğiz Polatlı’ya Polatlı halkının yanında olduğumuzu yapacağımız çalışmaların Polatlı’nın çok daha güzel bir hayatı güzel bir şehri hak ettiğini anlatacağız konuşacağız inşallah, hem hükümetimizde hem biz Grup Başkan Vekili olarak İlçe Başkanı olarak İl Teşkilatımız olarak Meclis üyelerimiz olarak hem Polatlı hem Büyükşehir Meclis üyelerimiz olarak teşkilatımız olarak Kadın Kolları, Gençlik Kolları olarak milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. İnşallah ben bu şekilde düşüncelerimi ifade etmiş olayım hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.