Yıl sonunda tamamlanması hedeflenen “Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi”nin kapalı otoparktan süs havuzlarına, seyir teraslarından amfi tiyatroya kadar pek çok donat yer alacak.

Milli Güvenlik Kurulu bildirisi yayınlandı Milli Güvenlik Kurulu bildirisi yayınlandı

Koru mahallesi kapalı otopark ve kent meydanı çalışmaları devam ediyor (2)

Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi’nde 483 metrekaresi kapalı olan toplam 9 bin 211 metrekarelik kısmında da süs havuzu, su perdeleri, amfi tiyatro, seyir terasları, oturma alanları ile büfeler vatandaş ile buluşturulacak. Meydanın alt kısmında ise 12 bin 952 metrekarelik 330 normal araç, 23 elektrikli araç ve 22 engelli araç kapasiteli kapalı otopark oluşturulacak. Kamera sistemleri, otomasyon altyapısı, havalandırma ve aydınlatma sistemleri ile yangın söndürme ve acil durum yönlendirmeleri ile modern ve güvenli bir otopark inşa edilerek vatandaşlara güvenli bir ortam oluşturulacak.

Koru mahallesi kapalı otopark ve kent meydanı çalışmaları devam ediyor (1)-1

Yavaş: Vatandaşımızın istekleri bizim için emirdir

İnşaat çalışmalarına hız kesmeden devam edildiğini söyleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Vatandaşımızın istekleri bizim için emirdir. Koru Mahallesi sakinlerinden gelen talepler üzerine yapımına başladığımız Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi'nin inşaat çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.