Kocaeli'nin sokaklarında kağıt toplayarak geçimini sağlayan Barış İrgen, son günlerde yaşadığı korku dolu anları anlattı. Suriyeli sanılarak fiziksel saldırı tehdidiyle karşı karşıya kalan İrgen, motosikletinin arkasına yazdığı "Suriyeli değilim" notuyla tepkisini ortaya koydu.

Geçtiğimiz günlerde yaşadığı olayları paylaşan İrgen, "Önümü kesip 'sen Suriyelisin' diyerek tehdit ettiler. Durumu daha da kötüleşmeden kendimi korumak adına bu yazıyı yazmak zorunda kaldım" şeklinde konuştu. 

Kağıt Toplayıcısı

TEHDİT EDİLİYORDU

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden 9 yıl önce Kocaeli'ye göç eden ve burada kardeşleriyle birlikte yaşamını sürdüren İrgen, gece gündüz demeden sokakları arşınladıklarını ve kağıt toplayarak geçimlerini sağladıklarını dile getirdi. İrgen özellikle yazıyı yazdıktan sonra önünü kesmediklerini aktararak insanların daha anlayışlı davranmaya başladığını ifade etti. Önceden kendisine yönelen nefret dolu bakışların yerini, şimdi daha anlayışlı bir yaklaşımın aldığını belirten Barış İrgen, yaşadığı olumsuz deneyimlerin azalmasından dolayı biraz olsun rahatladığını dile getirdi.

Günümüzde sosyal medyanın gücüyle olay kısa sürede büyük ilgi gördü. İrgen'in "Suriyeli değilim" notuyla motosikletiyle çektiği fotoğraflar, sosyal medya platformlarında binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Olayın ardından destek mesajları yağmuruna tutulan İrgen, "Korktuğum için bu adımı attım. Umarım bundan sonra daha sakin bir şekilde çalışabiliriz" şeklinde konuştu.

Yamaç paraşütçüsünden 1 bardak su ve 1 muzla 13 saat havada durma rekoru Yamaç paraşütçüsünden 1 bardak su ve 1 muzla 13 saat havada durma rekoru

Kaynak: İHA