Koç Holding'in bünyesinde bulunan Koç Üniversitesi Hastanesi ile sağlık sektöründeki varlığını güçlendiren hamlesi ile sektörde büyük yankı uyandırdı.

Satın almanın detaylarına ilişkin yapılan açıklamada, Koç Holding'in 7 hastaneye sahip olan Anatolia Hospital'ın yüzde 80 hissesi için 82 milyon 776 bin 249 euro ödediği belirtildi.

Celal Şengör seyirciye tepki gösterdi! "Ahır mı burası" Celal Şengör seyirciye tepki gösterdi! "Ahır mı burası"

Koç Grubundan Sağlık Hamlesi! 7 Hastanenin Hisselerini Aldı (1)

Ayrıca, satın alma işlemine ilişkin önemli detayları içeren bir Pay Sahipleri Sözleşmesi'nin imzalandığı da açıklamada yer aldı. Bu sözleşme kapsamında, Koç Holding'in yönetimi ve pay sahiplerinin hak ve yükümlülüklerini düzenleyeceği belirtildi. Koç Holding'in yanı sıra, toplamda yüzde 20'lik paya sahip olan Güngör Fatih Çaylak ve Ata Demirel'in (Azınlık Hissedarlar) de bu sözleşmeye dahil olduğu ifade edildi.

Açıklamada, pay sahiplerinin belirli istisnai durumlar haricinde paylarını 31 Mart 2026 tarihine kadar satmama taahhüdü bulunduğu ve Koç Holding'in aynı tarihler arasında alım opsiyonuna sahip olduğu vurgulandı. Azınlık hissedarlarının ise aynı dönemde satma opsiyonuna sahip olduğu belirtildi.