Kızılcahamam Belediyesi, ilçeye Aile Sağlık Merkezi kazandırmak adına kolları sıvadı. Kızılcahamam Belediyesi, ilçe merkezinde bulunan eski hastane binasının, Aile Sağlık Merkezi’ne dönüştürülmesi için yıkım çalışmalarına başladı.

Yeni yapılacak olan Aile Sağlık Merkezi; aile hekimlerinin, diş hekimlerinin hizmet vereceği dev bir sağlık kampüsü haline gelecek. Böylece Kızılcahamam ilçesi, vatandaşların modern sağlık hizmetine kavuşmasına olanak sağlayacak.

Eski hastane binasının yıkım çalışmalarının tamamlanmasının akabinde Aile Sağlık Merkezi inşaatına başlanacak. Aile Sağlık Merkezi tamamlandıktan sonra Kızılcahamam ilçesi, modern sağlık hizmetine kavuşacak.

Bu müjdeli haberi Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar verdi. Konu kapsamında kişisel sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Başkan Acar, “İlçemize dev bir hizmeti daha getiriyoruz. Sevgili hemşehrilerim, İlçe merkezimizde bulunan eski hastane binamızın, Aile Sağlık Merkezi yapılmak üzere yıkımına başlandı. Burası aile hekimlerimizin, diş hekimlerimizin hizmet vereceği komple bir sağlık kampüsü haline gelecek ve ilçemiz çok önemli ve modern bir sağlık hizmetine daha kavuşmuş olacak. Kızılcahamam’ımız için her gün canla başla çalışıyoruz. Yıkımın ardından kısa bir süre sonra inşaatı başlayacak yeni aile sağlık merkezimiz ilçemize şimdiden hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

CHP Polatlı İlçe Başkanlığı, Neşet Ertaş'ı unutmadı CHP Polatlı İlçe Başkanlığı, Neşet Ertaş'ı unutmadı

HABER: KADİR BUĞRA TOPKAYA