Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde, Kızılcahamam Belediyesi'nin 2024  yılı bütçesini oy birliği ile kabul edildi. Kızılcahamam Belediyesi'nin 2024 yılı bütçesi 300 milyon TL olarak belirlenlendi. Bütçe kabulünün ardından Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, kürsüye gelerek konuşma yaptı. Başkan Acar, konuşmasında ABB'yi hedef aldı.

İşte Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar'ın konuşmasından öne çıkan ifadeler:

"ABB BIRAKIN KIZILCAHAMAM'A YATIRIM YAPMAYI, RUTİN İŞLERİNİ DAHİ YAPMADI"

"2024 yılı bütçemiz hem ilçemize hem Ankara'mıza hayırlı uğurlu olsun. Bütçemizin hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hepinizin gördüğü gibi Kızılcahamam Belediyesi'nin bütçesi, 2024 yılı için 300 milyon lira gibi mütevazi bir bütçe. Ama 2019 yılından bu yana mütevazi bütçelerle bugünkü değeri 2 milyar lirayı bulan yatırımlar kazandırdık. Tabii bu yatırımları hükümetimizin ve bakanlığımız desteğiyle kazandırdık. Gönül isterdi ki Ankara Büyükşehir Belediyesi de büyüklüğünü gösterip, bütün ilçelerde yatırım yapsaydı da biz de hem bakanlıklarımızın hem belediyemizin hem de büyükşehirin destekleriyle 3 milyar liralık yatırım yaptık diyebilseydik. Maalesef 4,5 boyunca zaman zaman meclisimize önerge vermemize rağmen Ankara Büyükşehir Belediyesi bırakın Kızılcahamam'a yatırım yapmayı, rutin işlerini dahi yapmadı. Hatta işleri yapmayı bırakın her belediyeye yaptığı gibi bizi de engellemeye çalıştı. Kısaca hatırlatmak istiyorum. Büyükşehir tarafından Kızılcahamam Belediyesi'ne tahsis edilmiş 4 tane aracı vardı. Tahsis edilmiş derken, bu araçlar Ankara'da ömrünü tamamlamış, diğer ilçelere aktarılmış. Sanki bu araçlar büyükşehirde faaliyet gösterecekmiş gibi büyükşehir belediyesi el değiştirir değiştirmez parka çektiler. Zannettiler ki Kızılcahamam'da karla mücadele duracak; Kızılcahamam Belediyesi'nin faaliyetleri aksayacak. Elhamdülillah bu araçlardan daha yenilerini belediyemize kazandırarak daha kaliteli hizmetler yapmaya devam ettik.

kizilcahamam-belediyesi-2024-butcesi-onaylandi (2)

"ABB TARAFINDAN KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ'NE SU KESME İHBARNAMESİ GÖNDERİLDİ"

CHP Polatlı İlçe Başkanı Avcı Görevinden İstifa Etti! CHP Polatlı İlçe Başkanı Avcı Görevinden İstifa Etti!

Belediyelerin SGK, vergi borcu olabilir. Aynı şekilde Kızılcahamam Belediyesi'nin de ASKİ'ye borcu vardı ve birikmişti bunu kabul ediyorum. Fakat sanki belediyenin belediyeye hiç borcu olmazmış gibi Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe belediyeleri faaliyetlerini engelleme kapsamında Kızılcahamam Belediyesi'ne su kesme ihbarnamesi gönderildi. Diğer borçlarımız gibi ASKİ borcumuzu da yapılandırdık ve faaliyetlerimize devam ediyoruz.

"ABB'NİN HİÇBİR TEMİZLİK GÖREVLİSİNİ KIZILCAHAMAM CADDELERİNDE GÖREMEDİK"

12 metrenin üzerindeki yolların bakımı, temizliği büyükşehir tarafından yapılması gerekir. Ama bugüne kadar ABB'nin hiçbir temizlik görevlisini Kızılcahamam caddelerinde göremedik. Sanki bunları yapıyormuş gibi bir de bize yazı gönderdiler: 'Büyükşehir'e ait caddelerdeki bilboardları kaldırın. Kaldırmazsanız biz kaldıracağız' dediler."