Kızılay, Kurban Bayramı kampanyası dolayısıyla bayram öncesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara kıyafet desteği sağlayacak. Türkiye genelinde bulunan Kızılay’ın şube, temsilcilikler ve 158 tane Kızılay butiği aracılığıyla yurt genelindeki ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlara bayram hediyesi olarak bayramlık kıyafet hediye edilecek. Bayram dolayısıyla başlatılan kampanya kapsamında, gönüllülerin katkılarıyla hazırlanan kıyafetler, tespit edilen ihtiyaç sahiplerine bayram hediyesi olarak verilecek. 

Kızılay’dan Bayram Öncesi Ihtiyaç Sahiplerine Kıyafet Desteği  (2)

DEPREMZEDELER UNUTULMADI 

Kızılay, özellikle deprem bölgelerinde yaşayan vatandaşları da unutmadı. Deprem bölgesinde kurulan 17 butik sayesinde, depremzedeler ihtiyaçlarına göre kıyafetlerini bu butikler aracılığıyla temin edebilecekler. 

Kızılay Ankara İl Merkezi Yöneticisi Selma Maden, kampanya hakkında detaylı bilgiler verdi. Maden, “300 bin adet kıyafetin dağıtımı Kızılay şubeleri ve temsilcilikleri tarafından yapılacak. Türkiye genelinde 158 butik var. Aynı zamanda Kızılay için deprem bölgesi öncelikli bir yer. Deprem bölgesinde de 17 tane Kızılay butiği var. Depremzedelerimizin ihtiyaçlarına göre kendileri butiklerden seçerek kıyafetlerini alabilecekler” dedi.  

Selma Maden, sadece Kurban Bayramı’nda değil, yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine yönelik desteklerin devam ettiğini belirtti. “Kızılay gönüllüleri yıl boyunca tespit edilen ihtiyaç sahipleri için hazırlıklarını yapıyor. Bu destekler, Türkiye’nin her yerindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor” şeklinde konuştu. 

Depremzede çocuklar için sünnet töreni organize edildi Depremzede çocuklar için sünnet töreni organize edildi

İHA

Editör: Sema Türkel