KIZILAY YARALARI SARMAYA DEVAM EDİYOR

Bu haber 10 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Türk Kızılay Derneği yaptığı açıklama ile bir süredir ülkemizin güneyini etkisi altına alan orman yangınlarını değerlendirdi. Dernek, insanın mağduriyetinin giderilmesi sağlanana kadar bölgede kalmaya devam edeceklerini belirtti.

KIZILAY SON İNSANIN MAĞDURİYETİ GİDERİLENE KADAR BÖLGEDE KALACAK

Orman yangınlarının başladığı ilk günden bugüne bölgede olduklarını belirten Türk Kızılay Derneği ilk dumanın tüttüğü andan itibaren bölgeye sevk edilen operasyon ekibimizle tüten son dumanın durması mağdur olan son insanın mağduriyetinin giderilmesi sağlanana kadar bölgede kalmaya devam edeceklerini aktardı. Genel merkez önderliğinde 160 ayrı noktaya ihtiyaç temin alanı oluşturulduğunu belirtti. Bu noktalarda bu güne kadar 440312 kişiye gıda ve insani yardım desteği verilmiştir. Bölgede 1777 uzaman personel, 9161 gönüllü olmak üzere 10938 kişi ile adeta seferberlik halinde ülkenin 4 bir yanından gelen Kızılaycılarımızla hizmet etmektedir.  Bölgenin ihtiyacını karşılamak üzere 29 seyyar mutfak, 159 operasyon aracı, 24 adet müdahale aracı ve 15 lojistik tır ile hizmet etmekte, ülkenin 4 bir yanında tarafımıza bölgeye götürülmek üzere teslim edilen emanetleri ulaştırmaya devam etmekte.

ATEŞ: KIZILAY POLATLI ŞUBESİ OLARAK DİĞER ŞUBELERLE İLETİŞİM HALİNDEYİZ

Kızılay Polatlı Şube Başkanı Bünyamin Ateş Polatlı şubesi olarak yangının yandığı ilk anda hem genel merkez, hem Ankara şubeleri, hem de afet bölgesi olan Adana, Mersin, Antalya Muğla, Isparta ve diğer şubeler ile iletişim halinde olduklarını belirtti. Şu ana kadar herhangi bir yardım kampanyası başlatmamamızın sebebi bölgeden aldığımız bilgiler doğrultusunda olduğunu aktaran Ateş; “Yangının sönmesi ile hasar tespit sonrası bölgenin ihtiyaçları ile ilgili bilgi verileceği tarafımıza söylenmiştir.  Yangınların yavaş yavaş sönmesi ile hasarlar tespit edilmeye başlanmış ihtiyaç listesi ve ihtiyacı temin için oluşturduğumuz paket listeleri aşağıda verilmiştir. İsteyenler bu paketlerin temini için maddi destek verebilecekleri gibi, bölgeye iletmek isteyecekleri malzemeleri de dernek binamıza getirebilirler. Gelen malzemeler belli bir sayıya ulaştığında Ankara Şubeleri ile birlikte lojistik araçlarımız vasıtası ile bölgeye sevk edilecektir. Ağırlıklı olarak hijyen desteği, gıda desteği, evler için eşya ihtaçlarımız var. Bu hilâl seninle var.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.