Kızılay VATANDAŞIN YANINDA!

Bu haber 25 Mart 2020 saat 8:39 'de eklendi.

Dünya genelini derinden sarsan ve zor durumda bırakan korana virüsüne karşılık konuşan Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi Başkanı Bünyamin Ateş şu açıklamalarda bulundu. Ateş, “Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından hayati derecede tehlikeli olan yeni tip korona virüs (COVID-19) tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artarak devam etmektedir. Yöneticilerimizin ve özellikle Sağlık bakanlığımızın almış olduğu tedbirler sayesinde virüsün ülkemize girmesi belirli bir süre engellenmiş, fakat me yazık ki tüm tedbirlere rağmen ülkemize girmesi engellenememiştir.
Devletimiz yetkililerinin her gün açıkladığı bilgiler ışığında aşırı kolay yayılabilen ve insandan insana çeşitli yol ve yöntemlerle kolay bulaşabilen bu virüs, ne yazık ki tedavisi henüz bulunamamış olması sebebi ile çok tehlikelidir.
Öyle ki bünyesi bu virüsle savaşmaya yetecek kadar güçlü olmayan insanlar bu hastalığı yok çok büyük hasarla atlatıyor ya da can kaybı yaşıyor. Bu kapsamda devletimizin almış bir dizi önlemler bulunmaktadır” dedi.
AYRIM YAPILMADAN YARDIM ELİ
UZATILIYOR
Ateş, “Türk Kızılay Derneği olarak asli görevimiz savaşta yaralı askerle barışta ihtiyaç sahiplerine hastalık, salgın ve afet durumlarında da tüm muhtaçlara kesinlikle dil, din, ırk, cinsiyet vb. ayrımı yapmadan yardım eli uzatmaktır.
Derneğin kuruluş amacı ve gayesi insanoğlunun en muhtaç olduğu anda yanında olabilmektir. Bu kapsamda Türkiye’nin 4 bir yanında çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı ulusal medyada, sosyal medyada çeşitli platformlarda ve sokaklarda bilinçlendirme çalışmaları yapmış, bazı bölgelerde yapmaya da devam etmektedir” dedi.
3 ÖĞÜN YEMEK
İHTİYACI
KARŞILANMAKTA
Ateş, “Devletimizi vermiş olduğu görev ile Gölbaşında KYK da karantina altında tutulan vatandaşlarımızın 3 öğün yemek ihtiyacı Türk Kızılay Ankara Şubelerince yapılmakta, Kızılay personelimiz ve Kızılay gönüllülerimizin katılımı ile karantina altındaki her bir vatandaşımıza birer birer servis edilmektedir. Bununla birlikte bakanlıkça yayımlanan genelge ile 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı getirilmiş, bu vatandaşlarımızın genel tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere mülki idareler nezdinde Vefa Sosyal Destek Grubu kurulmasına da karar verilmiştir. Tüm Türkiye’de Kızılay kurulan bu gurubun paydaşlarından biri olmuş ve vatandaşlara hizmet etmeye başlamıştır” dedi.
VATANDAŞLAR VEFA GRUBUNDAN
İSTEKLERİNİ
BİLDİREBİLİR
Ateş, “Bu kapsamda Polatlı’da da Kaymakam Mahmut Nedim Tuncer önderliğinde Vefa Sosyal Destek Grubu kurulmuş, Türk Kızılay Polatlı Şubesi de bu guruba bünyesinde bulunan 2 adet araç ve 6 gönüllü ile destek vermiş, bu süreç atlatılana kadar Kaymakamlığız önderliğinde sokağa çıkması yasak olan tüm vatandaşlarımızın hizmetine girmiştir. Sokağa çıması kısıtlanan tüm vatandaşlarımız 112-155 ve 156 numaralarından telefondan ulaşarak vefa grubundan isteklerini bildirmesi ile aktif olan sistem, merkezden kontrol edilerek vatandaşın isteği doğrultusunda ihtiyaçlarını gidermektedir” dedi.
ZORUNLU OLMADIKÇA EVDEN ÇIKILMAMALI
Ateş, “Türk Kızılayı Polatlı Şubesi olarak bu çalışmaya ilaveten, sokağa çıkması kısıtlanan vatandaşlarımız içinde ihtiyaç sahibi bulunup bulunmadığı ile ilgilide araştırmalarına başlamış bulunmakta olup, ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri, temizlik malzemeleri, kuşbaşı ve kıyma ya da vatandaşımızın her ne ihtiyacı varsa o yönde de yardımlarını başlatacaktır. Bu süreçte sadece devlet tarafından sokağa çıkmaları kısıtlanan vatandaşlarımız değil tüm vatandaşlarımızın zorunluluk olmadığı sürece evden çıkmamalarını, kendilerini bu virüsten korumalarını, devletimizin her türlü önlemi aldığını ve almaya devam ettiğini hatırlatarak, #yanınızdayız ve #sensizolmaz diyerek bitiriyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.