6 Şubat Kahramanmaraş Merkezli, 11 ilin etkilendiği depremlerin ardından, Kızılay’ın çadır satışı yapması her kesim tarafından eleştirilmişti. Şahan Gökbakarla uzun süre sosyal medya üzerinden atışan Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ı, birçok AK Partili Bakan da eleştirmişti. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da eleştirilmesi üzerine, Kerem Kınık bugün istifasını verdi. Peki herkes tarafından eleştiri oklarının hedefi olan Kerem Kınık kimdir?

kizilay-baskani-kerem-kinik-kimdir-neden-istifa-etti-kizilay-baskani-kerem-kinik-ne-zaman-istifa-etti (2)

Gazeteci Mehmet Barlas neden öldü? kimdir? Gazeteci Mehmet Barlas neden öldü? kimdir?

Kerem Kınık kimdir?

Tüm Türkiye’nin nefesini tutarak beklediği, Cumhuriyet Tarihi’nin en önemli seçimlerine 2 gün kala istifasını verem Kerem Kınık, 1970 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Kınık, 1993'te İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Kınık, 2019 yılında Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde Afet Tıbbı doktorasını tamamladı. 1995-1999 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Müdürlüğü’nde müdür yardımcısı olarak görev yapan Kınık, 2016 yılında Kızılay Genel Müdürü olarak seçildi.

kizilay-baskani-kerem-kinik-kimdir-neden-istifa-etti-kizilay-baskani-kerem-kinik-ne-zaman-istifa-etti

Kerem Kınık neden istifa etti?

Kızılay’ın 6 Şubat tarihli büyük depremlerin ardından Ahbap Derneği’ne çadır sattığı ortaya çıkmıştı. O günden bu yana büyük eleştirilere maruz kalan Kerem Kınık, en son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da kendisin açık bir şekilde eleştirmesi sonucunda istifasını verdi.