Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Sinan Uluyol, toplumda kış aylarında burun estetiği yaptırmanın sakıncalı olabileceği algısına bir açıklık getirdi.Bu durumun yanlış bir algı olduğuna dikkat çeken Sinan Uluyol, önemli açıklamalarda bulundu. 

Patlıcan, tahmin edemeyeceğiniz etkilere sahip: Üstelik kendisi de değil, sapları! Patlıcan, tahmin edemeyeceğiniz etkilere sahip: Üstelik kendisi de değil, sapları!

"Biz kışın burun estetiği sık yaparız"

Op. Dr. Sinan Uluyol, konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başarılı çalışmaları ile adından sıkça söz ettiren ve Cerrahi Hastanesi bünyesinde son bir ayını geri bırakan Op. Dr. Sinan Uluyol, şu ifadeleri kullandı: "Öncesinde Bodrum'da Acıbadem Hastanesi'nde ameliyatlarımı yapıyordum ama şimdi Ekim 2023 itibariyle Cerrahi hastanesinde hizmet vermekteyim. Kulak-burun-boğaz alakalı tıbbı ve cerrahi hakkında hizmet veriyorum. Özellikle yüz estetiği cerrahi burun, göz ve kepçe kulak estetikleri en çok yaptığım uygulamalardır. Burun estetiği konusunda özellikle en çok gelen sorular, 'Yazın veya kışın burun estetiği olabilir miyim?' oluyor. Biz kışın burun estetiği sık yaparız ve yapmayı da çok severiz"

"Burun estetiği çok keyifli bir ameliyattır"

Her burnun kendi hikayesi olduğuna dikkat çeken Uluyol, "Burun estetiğinden sonra yaptığımız uygulama özellikle göz çevresine soğuk uygulamadır. Kışın iklim açısından bir avantajımız vardır. Tabii ki de bu işlemde mevsim bağımlı değiliz. Burun estetiği olduktan sonra hastamız kendisini koruması gerekiyor. Belli ilaçlar veriyoruz, bunları kullanması gerekiyor. Özellikle kış döneminde grip, nezle çok olduğu için belli bir süre eve misafir çağırmasını istemiyoruz. Bunun haricinde burun estetiğinden sonra tuzlu suyla yıkamak bizim çok önemlidir. Burun estetiği çok keyifli bir ameliyattır ve hiçbir zaman matematiği yoktur. Her burnun kendi hikayesi vardır ve hikaye ameliyat sırasında bizim tarafımızdan yazılır"ifadelerini kullandı.