İstanbul'da gerçekleştirilen operasyonlarda Fransa ve Hollanda tarafından çıkarılan Interpol kırmızı bültenleriyle aranan 2 yabancı uyruklu şahıs yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyon sonucunu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu.

“SUÇ ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE DEVAM EDECEK

Fransa'nın çıkardığı Interpol kırmızı bülteniyle aranan Karadağ uyruklu Sead Dedeic ile Hollanda'nın çıkardığı Interpol kırmızı difüzyon mesajıyla aranan Hollandalı Marciano Eugene Ruimwijk'in İstanbul'da gözaltına alındığı belirtildi. Sead Dedeic, uyuşturucu madde ticareti, kaçakçılık ve karapara aklama suçlarından aranırken, Marciano Eugene Ruimwijk ise Hollanda'nın Capelle bölgesinde uyuşturucu madde ticareti ve ateşli silahlar suçlarından aranıyordu.

Bakan Yerlikaya, operasyonu gerçekleştiren İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ve Göçmen Kaçakçılığı ile Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerine teşekkür ederek, suç örgütlerine karşı mücadelenin devam edeceğini vurguladı. Yerlikaya, "Halkımızın huzurunu kaçıran ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine ve çetelere nefes aldırmayacağız" ifadelerini kullandı. 

Eşini kurtarmak için sulama kanalına atlayan adam kayıp! Eşini kurtarmak için sulama kanalına atlayan adam kayıp!

İHA

Editör: Tuğba Akkesen