KİRAZ: EĞİTİM CİDDİ KURUMLARIN İŞİDİR

Bu haber 03 Eylül 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları, YKS’deki başarısıyla da adından söz ettirmeye devam ediyor. Geçen yıl 12 Tıp öğrencisi çıkaran kurum bu yıl çıtayı yükselterekk 17 tıp, 6 Diş Hekimliği-Eczacılık, 4 Hukuk-Psikoloji, 2 ODTÜ Makine Mühendisliği ile başlayarak 55 Mühendislik, 15 öğretmenlik, 85 çeşitli bölümlerle yüzde 95 yerleştirme oranı yakaladı.

HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları Kurucusu Mezaim Kiraz; “YKS sonuçlarında Polatlı 1.si olan öğrencimiz ve dereceye giren birçoğu dokuzuncu sınıftan itibaren okulumuz öğrencileri ülkemizin en gözde okullarına ve bölümlerine yerleştiler dedi. Hiçbir başarının tesadüf olmadığını söyleyen Mezaim Kiraz; “Polatlımıza yakışır en iyi eğitim hizmetini Covid-19 sürecinde velisinin yanında, öğrencisinin arkasında sonuna kadar durup süreci öğrenci lehinde yöneten kurumumuz, üniversiteye yerleşen tüm öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik eder, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

KAYA: ÇABAMIZDAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ

Okul Müdürü Onur Kaya ise şu ifadelere yer verdi; “Polatlılımızda 18 yıllık tecrübesiyle emeğe dönüşerek her yıl artan başarılarla gururumuz olmaya devam ediyor. Eğitim ciddi kurumların işidir anlayışıyla çıktığımız bu yolda bir gün bile yorulmadan çok çalışmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki Polatlı Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları olarak tek görevimiz öğrencilerimizi üniversiteye göndermek değildir. Polatlı Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları olarak fikri hür vicdanı hür öğrenciler yetiştirip bu öğrencilerin yaşadığı topluma, ulusuna ve tüm insanlığa faydalı birer birey olarak yetiştirmeleri hususunda gayret ve çabamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Yeni hazırlanan hedefi olan öğrenciler bilmelidir ki: hazırlık süreci bir uzmanlık alanıdır bilgi birikim uzmanlık ister çeşitli algı yanılgılarına düşmeden ; kitlesel ve bireysel sonuçlara bakmak lazım. Her öğrenciye özgü bir hedefe ulaşma planı çıkarma ve yolda rota belirlemek sıradan kurumların işi olamaz eğitim ciddi deneyimli kurumların işidir.” dedi.

KARİYER SAHİBİ BİR ÖĞRETMEN KADROSUYLA ÇALIŞAN ÖĞRENCİLERİN BAŞARISI KAÇINILMAZ

Kaya; “Sınav yorum ve muhakeme gücünü kullanma, mantık ve akıl yürütme ilkelerine başvurma sistematiğidir. Bilgi bu sınavın en önemli gereksinimidir okulumuzda alanında deneyimli ve kariyer sahibi bir öğretmen kadrosuyla çalışan öğrencilerin başarısı kaçınılmaz. Okuduğunu anlama, problem çözme gibi beceriler elbette bu sınavda da fazlasıyla sorgulanıyor. Zaman sınırı sınavı bir psikolojik savaş haline getirmekte bu konuyla ilgili deneyimli bir rehberlik servisi kişiye özgü psikolojik destek verip eğitim koçluğu yapmıştır. Hiçbir başarı tesadüf değildir, bu yolda öğrencilerimiz gece on çalışması, yüzden fazla deneme sınavı, birebir etüt, rehberlik hizmeti, disiplinli bir çalışma ortamı bu başarının kaynağı olmuştur. Emeği geçen öğretmen, veli ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.” dedi. Haber/ORHAN CAN ÖZEL

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.