KIRAATHANE, KAFELERE GIDA YARDIMI YAPILACAK

Bu haber 09 Nisan 2021 saat 8:01 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Nisan ayı üçüncü birleşiminde 12 madde görüşüldü. Gerçekleşen toplantıda İYİ Parti grubunun önerisiyle meclis gündeminde yer alan “kıraathane ve cafe esnafına maddi yardım yapılması” konusu oy birliğiyle kabul edildi. Alınan kararla belediye bütçesi imkanları doğrultusunda ramazan ayı içerisinde kıraathane ve cafe esnafına gıda yardımı yapılacak. Maddi yardımı yapılması ise Mayıs ayı meclis toplantısında görüşülecek. Mecliste diğer gündem maddeleri de görülerek karara bağlandı.

KIRAATHANE VE KAFE ESNAFINA RAMAZAN AYI BOYUNCA GIDA YARDIMI YAPILACAK

Kıraathane ve kafe esnafının beklediği karar çıktı. Polatlı Belediye Meclisine İYİ Parti Grubu tarafından verilen önerge ile kapalı pandemi dönemi nedeniyle kapalı olan Kıraathane ve cafe esnafına maddi yardım yapılması talep edilmişti. Polatlı Belediye Meclisi’nde 1 Mart tarihinde plan bütçe komisyonuna havale edilen kıraathane ve kafe esnafına maddi yardım yapılması konusu Nisan ayı 3.birleşiminde görüşüldü. Komisyonda yapılan görüşme ardından söz konusu işletme sahiplerine ve çalışanlarına belediye bütçesi imkanları doğrultusunda ramazan ayı içerisinde gıda yardımı yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

YILDIZKAYA: ÖNÜMÜZDE Kİ AY KONU TEKRAR GÜNDEMİMİZDE OLACAK

Konuya ilişkin açıklama yapan Polatlı Belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya, Mayıs ayında alınacak bir karar ile nakti yardım yapılabileceğini ifade ederek, “Bu gün Hıdır bey ile görüştük ama diğer esnaf gruplarının da ne olacağını bilmediğimizden en azından bu ramazan başı itibari ile bu kıraathane, kafe, internet kafe sahiplerine ve yanında çalışanlara ekstradan bu gıda yardımlarını yapacağız. Ramazanın ilk 15 günü çalışacağız şartlar el verir sayı makul bir sayıda buluşabilirsek de mayıs ayında alacağımız bir karar ile de nakdi yardım yapmaya çalışacağız. Önümüzde ki ay konu tekrar gündemimizde olacak.” dedi.

ÖZCAN ŞEKER’İN GÖREVLENDİRİLMESİNE KARAR VERİLDİ

Polatlı Belediye Meclisinin Plan Bütçe Komisyonuna 1 Mart tarihinde havale olan meclisin ikinci gündem maddesi görevlendirme konusu, Polatlı Belediye Meclisinde görüşülerek oylandı. Meclis üyelerinden Özcan Şeker’in harcırah ve masraflarının kendisi tarafından karşılanmak üzere Avrupa birliği fonlarından daha iyi faydalanabilmek kültürel faaliyetler park bahçe düzenlemeleri ve belediyelerin çalışmaları konusunda araştırma yapmak üzere 31 Aralık 2021 tarihine kadar görevlendirilmesine karar verildi. Mecliste yapılan oylama sonucu oy birliği ile kabul edildi.

GES KONUSU KARARA BAĞLANDI

Plan Ve Proje Müdürlüğü tarafından Plan Bütçe Komisyonuna havale olan Eskikarsak mahallesi GES kurulması esas kamu yararına alınması konusu komisyonca incelendi. İlgili bakanlık ile Tarım Ve Orman Bakanlığına sunulmak üzere mülkiyeti Polatlı Belediyesi’ne ait eskikarsak mahallesi 120 ada 2 numaralı taşınmaz için kamu yararı alınması ile ilgili karar alınmasının uygun olacağı plan bütçe komisyonu tarafından karar verildi.

BEYPAZARI BELEDİYESİ’NE 0,87 PAY

Plan Bütçe Komisyonuna havale olan Doğalgaz Dağıtım Ortaklığı maddesi komisyonca görüşülerek karar verildi. Karar göre Polatlı İmar Yakıt Nakliyat LTD. ŞTİ’ye ait yüzde 10’luk Polgaz hissesinin Beypazarı belediyesi ile gaz tüketim miktarı esas alınarak yapılmasına karar verildi. Sermaye korunmadan yapılacak olan yüzde 10’luk ortaklığın gaz tüketim miktarları baz alınarak yüzde 9.13 pay Polatlı İmar Yakıt Nakliyat şirketinde kalmasına ve yüzde 0,87 payın Beypazarı belediyesine devredilmesine oy birliği ile karar verildi. Mecliste oylanan konu oy birliği ile kabul edildi.

KIRSAL MAHALLELERDE ÇALIŞMA YAPILACAK

Kırsal mahallerin camilerini ses ve aydınlatma bakımlarının yapılması konusu plan bütçe komisyonu tarafından görüşüldü. Alınan karar göre kırsal mahalle camilerinin mevcutta bulunan ses ve aydınlatma kontrollerinin yapılmasına oy birliği ile karar verildi. Mecliste oy birliği ile kabul edilen konu ile ilgili olarak Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’da Tesisler Müdürlüğüne bildirilerek hemen ilgilenmesini istedi. Kırsal Mahallerin cadde ve sokaklarına kaldırım ve asfalt yapılması konusu plan bütçe komisyonunda görüşülerek 2021 yılında fen işleri müdürlüğünün bütçe imkanları ve iş programı dahilinde imar planı bulunan kırsal mahallerin yapılaşmanın tamamlanana kısımlarında kaldırım ve asfalt yapılmasına oy birliği ile karar verildi. Meclis üyeleri tarafından konu oy birliği ile kabul edildi.

AĞAÇLIK ALANLARA İSİM VERİLECEK

Gündemin 13. Maddesi olan ağaçlık alana isim verilmesi konusu Belediyeye ait Yenidoğan Mahallesi’nde Ağaçlandırılmış alanlara ORS Rulman Sanayisi kurucusu Merhum Hasan Arslan’ın isminin verilmesi komisyonca görüldü. Meclis tarafından gündem maddesi oylanarak oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 14. Maddesi olan Karacaahmet Mahallesi’nde ki ağaçlık alana isim verilmesi konusu komisyonca onaylandı. Görevi başında geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden Karacaahmet Mahallesi muhtarı Şinasi Köksal’ın görevli olduğu dönemde yapılan ağaçlandırma alanına isminin verilmesi meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi. Konulara ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “isimlerini verdiğimiz Hasan Arslan Bey’in Polatlı’ya hizmeti istihdamı önemli biliyorsunuz hatırasına iyi olur diye düşündük. Şinasi bey Allah Rahmet eylesin o ağaçlık alanı kendi elleri ile yapmıştı adı yaşar inşallah.” dedi.

POLATLI’DA ÜRETEN KÜÇÜK ÇİFTÇİLER YETİŞECEK

Polatlı’nın tarım şehri olması ve Polatlılı çocuklarının da tarım bilinci ile yetişmeleri için bir proje hayata geçirilecek. Polatlı Belediye Meclisi gündeminin 16. Maddesi olan Üreten Küçük Çiftçiler Yetiştirilmesi Şentepe Mahallesinde Belediyeye ait arazi üzerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülen proje kapsamında Polatlı genelinde ilkokul 1,2,3,4 ve ortaokul 5,6,7,8 sınıf öğrencilerinin toprak ile iç içe olması ve çevreye duyarlı olmaları, tarıma gerekli değeri veren nesiller yetiştirmek ve uygulamalı eğitim almaları için üreten küçük çiftçiler projesinin pandemi dönemi şartları göz önüne alınarak yapılmasına komisyon tarafından oy birliği ile karar verildi. Mecliste oylanan madde oy birliği ile kabul edildi. ORHAN CAN ÖZEL

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.