Kılınç’tan anaç koyun ve keçi yetiştiricilerine uyarı

Bu haber 12 Şubat 2020 saat 8:11 'de eklendi.

Ankara Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç Uyardı; Anaç koyun ve keçi desteği için son tarih 21 Şubat.” Ankara Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç; “Başvurular askıya çıktı, itirazlar için son tarih 21 Şubat” olduğu konusunda Anaç Koyun Keçi Desteği başvuruları ile ilgili üyelerine uyarıda bulundu. Ankara Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç, Anaç Koyun Keçi Desteği için başvuran yetiştiricileri uyardı. Kılınç; “Başvurular askıya çıktı, üyelerimiz mağduriyet yaşamamak için bir an önce askıdan başvurularını kontrol etsinler” dedi. 2019 yılı Anaç Koyun ve Keçi Desteklemeleri için süreç başlaması ile 2019 yılı için başvuruda bulunan yetiştiricilerin mağduriyet yaşamaması için Ankara Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç, uyarılarda bulundu.
YAKLAŞIK 1 MİLYON 105 BİN ADET ANAÇ KOYUN KEÇİ DESTEKLEME
BAŞVURUSU
Ankara Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç, 2019 yılı anaç Koyun keçi desteklemeleri için yaklaşık 5 bin 300 üye başvuruda bulunduğunu belirtti. Kılınç, Üyelerin, yaklaşık 1 milyon 105 bin adet anaç koyun keçi destekleme başvurusu yaptığını söyledi. Başvuruların, Tarım ve Orman Bakanlığı kayıt sistemi üzerinden 02 Aralık 2019 tarihinde Ankara İl Tarım Orman Müdürlüğü’ne teslim edildiğini bildiren Kılınç, tespit edilen desteklemeye uygun hayvan sayılarının da askıya çıktığını söyledi.
Kılınç, başvuruların, 21 Şubat’a kadar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde askıda olacağını belirterek; “Üyelerimiz o tarihlerde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine giderek ilan edilen hayvan sayılarını kontrol etmeliler. Eksiklik ya da yanlışlık varsa itiraz dilekçesi vermeleri gerekmektedir. Aksi takdirde herhangi bir itiraz olmaz ise askı listeleri onaylanmış sayılacak” dedi.
DÜZELTMELER 24 ŞUBAT 2020 – 06 MART 2020 ARASINDA
İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri’nin 24 Şubat 2020 – 06 Mart 2020 tarihleri arasında yapılan itirazları değerlendirip gerekli düzeltmeleri yapacaklarını söyleyen Kılınç, askı İcmal listesinin son halini de 09 Mart 2020-13 Mart 2020 tarihleri arasında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne göndereceklerini ifade etti.
BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
Ankara Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2019 yılı Anaç Koyun ve Keçi Destekleme için müracaat yapmayanlar için süreyi 17 Şubat 2020 tarihine kadar uzattığını söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.