14 Mayıs günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri kesin sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı seçimleri 2. tura kaldı. YSK'nın açıkladığı kesin sonuçlara göre 2. turda Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan, 2. turda Cumhurbaşkanı olmak için yarışacak. 2. tur seçimleri 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek.

kilicdaroglundan-yeni-video-evladini-seviyorsan-karar-ver

Selahattin Demirtaş 'Yenilmedik' dedi, mücadele vurgusu yaptı Selahattin Demirtaş 'Yenilmedik' dedi, mücadele vurgusu yaptı

Kemal Kılıçdaroğlu: “O zihniyet” gelirse kim bilir neler olacak?

Kişisel sosyal medya hesabından çok sayıda video paylaşarak özellikle genç seçmene seslenen Kılıçdaroğlu, “Gelen kaçaklar, kızlarımızın hayatını tamamen karartmadan, vatanını seven sandığa gelsin. Unutmayın, bu bir referandumdur” notu ile paylaştığı videoda, “Sen beni sevsen de sevmesen de kabulüm. Ama evladını seviyorsan karar ver. Kız çocuklarımıza kötü gözle bakan, “o zihniyet” gelirse kim bilir neler olacak? Unutma o oyu benim için değil, evladın için vereceksin. Vatanını seven sandığa gelsin” ifadelerine yer verdi.