CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, seçim sürecinde halkın bilinçlendirilmesine vurgu yaparak, "Seçim yatırımları için yine bütçede olmayan yardımlara başladılar. Hep sahada olun. Ve bu konuda halkı bilinçlendirin. Sıkıntıları anlatın" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni evlenecek çiftlere faizsiz kredi müjdesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni evlenecek çiftlere faizsiz kredi müjdesi

TÜZÜK ÇALIŞMALARI MASAYA YATIRILDI

CHP MYK toplantısında ayrıca, parti içinde başlayan yenilenme süreci çerçevesinde yapılan tüzük çalışmaları da masaya yatırıldı. Parti yetkilileri, tüzük çalışmalarının 10 Eylül tarihine kadar süreceğini ve bu süreçte parti üyelerinin görüşlerinin toplanacağını duyurdu. Toplanan görüşlerden oluşturulacak bir taslak metnin kamuoyu ile paylaşılacağı ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından duyurulacağı belirtildi. CHP'nin, yerel seçimlerdeki stratejileri ve parti içi yenilenme sürecine dair aldığı kararlar, önümüzdeki dönemde partiye dair politika ve yönetim şeklini etkileyebilecek nitelikte görünüyor.