14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'ne 3 gün kala, Kılıçdaroğlu kişisel sosyal medya hesabından video paylaşmaya devam ediyor. Kılıçadaroğlu, kişisel sosyal medya hesabından "gerçekler" notu ile yeni bir video paylaşarak; geçen sene ile bu senenin market fiyatlarını kıyasladı.

kemal-kilicdaroglu-gecen-sene-ile-bu-senenin-market-fiyatlarini-kiyasladi (2)

Kemal Kılıçdaroğlu: Mutfağınızda kıyamet kopuyor, marketler, pazarlar yangın yeri fakirin payına ise cehennem düştü.

Kılıçdaroğlu paylaştığı videoda, "Önümüzdeki ilk çözmemiz gereken mesele sofranıza koyacağınız yemektir. Çocuklarınızın ihtiyacını karşılamaktır. Peki siz bu radikallerden oluşan koalisyonun bu meseleleri umursadığını hiç gördünüz mü? Mutfağınızda kıyamet kopuyor, marketler, pazarlar yangın yeri fakirin payına ise cehennem düştü. Saraylılar aylardır size laf salatası yapıyorlar. İki yakanızı bir araya getirmeye çalıştığınızda Erdoğan gelip gömleğinizin yakasından bir düğmeyi daha koparıyor. "Bunu neden yaptın" sorusunu sorduğunuzda da yanıt vermek yerine size hamaset satıyor. Ordunun gemisine sel giriyor, sorumsuzluk bu. Bakın, sadece soğan ya da et değil, her şey pahalı. Artık tasarruf edecek yer kalmadı. Biz göreve gelir gelmez ilk işimiz: önce tarladaki, sonra mutfaktaki yangını söndüreceğiz. Bakın çok sık alışveriş yaptığınız indirim marketten, insanımızın en çok aldığı gıda ürünlerini aldım. Size bir sene önceki fiyatını ve bu sabah ki fiyatını söyleyeceğim" ifadelerine yer verdi.

kemal-kilicdaroglu-gecen-sene-ile-bu-senenin-market-fiyatlarini-kiyasladi (3)

"Ürünleri tek tek kıyasladı"

Kılıçdaroğlu, "Bir kilo pirinç aldık. Geçen sene 18 lira, bugün 39 lira. 4 kişilik aileye kaç öğün gider biliyor musunuz? Tabii siz biliyorsunuz da Saraydakiler gerçek insanların nasıl yaşadığını bilmezler. Bir kilo kuru fasulye var burada. Geçen sene 17 lira, bugün 36 lira vermişiz. Toz şeker; geçen sene 20 liraya alabildiğimiz şeker bugün tam 47 lira. Bir litre süt; geçen sene 14 lira, bugün 27 lira. 750 gram yoğurt; geçen sene 12 lira, biz bugün bu yoğurda 28 lira para verdik. 1 kilo çay; geçen sene 41 liraya alıyorduk, biz bugün bu çaya 76 lira 50 kuruş ödedik. 1 kilo domates aldık. Geçen sene 12 lira, bugün bu domatese tam 27 lira para ödedik. 400 gram kuşbaşı aldık. Geçen sene 55 liraydı, bugün 92 lira. Bir kalıp beyaz peynir de aldık; geçen sene 28 lira, bugün bunun fiyatı 75 lira. Bir kavanoz salça; geçen sene 21 lira bugün 36 lira. Sevgili halkım biz gelmek zorundayız ki, süt bu senenin sonuna kadar 50 lira olmasın. Biz gelmek zorundayız ki, bir kalıp peynir bu sene sonuna kadar 125 lira olmasın. Bir kilo çay 110 lira olmasın. Kalın sağlıcakla" diyerek sözlerini noktaladı.

CHP'de yeni MYK üyeleri belli oldu CHP'de yeni MYK üyeleri belli oldu