31 Mart yerel seçimleri hızla yaklaşırken partilerin adayları da netlik kazanmaya devam ediyor. Son olarak CHP Küçükçekmece Belediye başkan adayı Kemal Çebi hakkında merak edilenler araştırılıyor. Peki, Kemal Çebi kimdir? CHP Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Kemal Çebi nereli kaç yaşında? gibi soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar...

Kemal Çebi kimdir?

1956 yılında Trabzon'da dünyaya gelen Kemal Çebi, 1982 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Evli ve iki çocuk babası olan Kemal Çebi, 52 yıldır Küçükçekmece'de yaşamaktadır ve bu şehirdeki sosyal yaşamın bir parçası olmaktan büyük mutluluk duymaktadır. 17 yıl boyunca Cennet Barbaros Spor Kulübü başkanlığı yapmıştır. Siyasi kariyerine SHP ve CHP'de ilçe yöneticiliği yaparak başlayan Kemal Çebi, dört dönem boyunca Küçükçekmece CHP İlçe Başkanlığı görevini üstlenmiş ve farklı dönemlerde İlçe, İl ve Kurultay Delegelikleri yapmıştır. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Küçükçekmece Belediye Başkanı olarak seçilen Çebi, siyasi mücadelesine Bakırköy Ticaret Lisesi'nde 2. sınıf öğrencisiyken başlamış ve bugün bile aynı kararlılıkla devam etmektedir. Kemal Çebi, Atatürk ilke ve devrimlerine, çağdaş, sosyal, laik bir hukuk devletine olan inancını her zaman dile getirmiştir. Bireyin özgürlüğüne, cinsiyet eşitliğine ve çevrenin korunmasına olan inancıyla hareket ederek çalışmış ve sosyal demokrat bir ailede yetişmiş olmanın etkisiyle, insanların mutlu bir yaşam sürdüğü bir dünya hayalini gerçekleştirmek için 44 yıldır kesintisiz mücadele vermektedir.

Kemal Çebi̇

Zafer Partisi Fatih Belediye Başkan Adayı Hande Karacasu kimdir kaç yaşında nereli? Zafer Partisi Fatih Belediye Başkan Adayı Hande Karacasu kimdir kaç yaşında nereli?

Kemal Çebi nereli? 

Kemal Çebi, Trabzon'da dünyaya gelmiştir. 

Kemal Çebi kaç yaşında? 

Kemal Çebi, 1956 yılında dünyaya gelmiş olup 68 yaşındadır.