Keloğlan filminde Cankız'ı canlandıran Alev Oraloğlu'nun kim olduğu google arama motorlarında araştırılıyor. Vatandaşlar Alev Oraloğlu'nun hayatı hakkında detayları merak ediyor. Alev Oraloğlu, 21 Haziran 1954 tarinde doğmuştur ve türk tiyatrosuna önemli katkılarda bulunmuştur. Peki, Keloğlan'ın 'Cankız'ı Alev Oraloğlu kimdir son hali? Alev Oraloğlu kaç yaşında aslen nereli ve filmleri? İşte soruların cevapları...

Alev Oraloğlu kimdir

Alev Oraloğlu, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olarak Türk sanat dünyasına önemli katkılarda bulunmuş bir isimdir. 21 Haziran 1954 tarihinde İstanbul'da doğan Oraloğlu, sanat hayatına çocuk yaşlarda annesi Lale Oraloğlu ile birlikte başlamıştır. Özel Alman Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Şehir Tiyatroları kadrosunda yer almış ve tiyatro sahnelerinde başarılı performanslar sergilemiştir.

Oyunculuk kariyerini sadece tiyatro ile sınırlamayan Alev Oraloğlu, sinema ve dizi filmlerde de önemli roller üstlenmiştir. İlk sinema deneyimini annesi Lale Oraloğlu'nun yönettiği bir filmde gerçekleştirmiştir. Ardından birçok film ve dizi projesinde yer alarak kendini kanıtlamıştır.

Alev Oraloğlu'nun filmografisi oldukça geniştir. "Arka Sokaklar", "Evimin Erkeği", "Aşkın Dansı - Sevgi Emektir", "Baharı Beklerken" gibi pek çok önemli yapımda rol almıştır. Ayrıca birçok televizyon filmi ve sinema filminde de başarılı performanslar sergilemiştir.

Tiyatro sahnelerinde de başarılı olan Oraloğlu, çeşitli oyunlarda önemli roller üstlenmiştir. "Amerikan Rüyasının Savurduğu Hayatlar", "Para", "Vanya Dayı", "Patron Çıldırdı!" gibi pek çok oyunun sahnesinde yer almıştır.

Alev Oraloğlu'nun kariyeri boyunca pek çok ödül ve takdirle onurlandırılmıştır. Sanat hayatında önemli bir yer edinen Oraloğlu, Türk tiyatro, sinema ve dizi dünyasının sevilen ve saygı duyulan isimlerinden biri olmayı başarmıştır

İpek Kıraç hangi şirketin sahibi? İpek Kıraç evlatlık mı? Kıraç Türkiye'nin kaçıncı zengini? İpek Kıraç bekar mi? İpek Kıraç hangi şirketin sahibi? İpek Kıraç evlatlık mı? Kıraç Türkiye'nin kaçıncı zengini? İpek Kıraç bekar mi?

Alev Oraloğlu kaç yaşında?

Alev Oraloğlu 21 Haziran 1954 tarihinde doğmuştur ve 2024 yılında 70 yaşındadır.

Alev Oraloğlu aslen nereli?

Alev Oraloğlu İstanbul'da doğmuştur.