Bu kapsamda, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 3 bin 100 metre uzunluğundaki Gümüşdere Ihlamur Vadisi ve çevresinde yoğun bir temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Yoğun çalışmalar kapsamında iş makineleri kullanılarak dere yatağı temizlendi. İçindeki taş birikintileri ve atıklar temizlenerek, kötü koku ve görüntü kirliliğinin oluşmasının önüne geçildi. Temizlik çalışmaları sayesinde, atık ve çöplerden arındırılan suyun akışı düzenli hale getirildi ve dere sağlıklı bir görünüme kavuşturuldu.

Keçiören Ihlamur Vadisi'nde Temizlik Çalışmaları Tamamlandı (1)

VATANDAŞLAR ARTIK GÖNÜL RAHATLIĞIYLA IHLAMUR VADİSİ'NDE ZAMAN GEÇİREBİLECEKLER

Keçiören Belediye Başkanı, yapılan bu çalışmaların amacının vatandaşların daha temiz, sağlıklı ve ferah bir ortamda vakit geçirebilmelerini sağlamak olduğunu belirtti. Vatandaşlar artık gönül rahatlığıyla Gümüşdere Ihlamur Vadisi'nde zaman geçirebilecekler.

Keçiören Ihlamur Vadisi'nde Temizlik Çalışmaları Tamamlandı (2)

Ankara’da açık bagaj kapağı korku dolu anlar yaşattı: Seyir halindeki tıra çarptı! Ankara’da açık bagaj kapağı korku dolu anlar yaşattı: Seyir halindeki tıra çarptı!

Bu tür temizlik çalışmalarının düzenli olarak devam edeceği ve şehrin doğal güzelliklerinin korunması için gereken tüm önlemlerin alınacağı açıklandı. Keçiören Belediyesi, temiz ve yaşanabilir bir çevre için çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: İHA