Kaza olmadan önleminizi alın!

Bu haber 24 Şubat 2020 saat 8:31 'de eklendi.

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığında Polatlı Kaymakamlık toplantı salonunda “Otobüs kazalarının önlenmesi” amacıyla toplantı yapıldı.
Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer başkanlığında, telafisi mümkün olmayan ağır kayıplara yol açan otobüs kazalarının önlenmesi, konuya daha fazla dikkat çekilerek toplumsal farkındalığın artırılması, yol ve trafik güvenliğine katkı sağlayacak görüşlerin alınması, sorunların işbirliği ve koordinasyon içerisinde çözülmesine yönelik olarak “Otobüs Kazalarının Önlenmesine” yönelik değerlendirme toplantısı Polatlı Kaymakamlık Toplantı Salonunda düzenlendi.
Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen “otobüs kazalarının önlenmesi” konulu toplantısı; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer’in yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Erkan Çinar, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Karakaya, emniyet ve jandarma yetkilileri, otobüs firması sahipleri, temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve diğer paydaşların katılımlarıyla gerçekleşti.
TUNÇER: OTOBÜSTEN KAYNAKLANAN
TRAFİK KAZALARINDA ARTIŞ OLDU
Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, toplantı sırasında son dönemde trafik kazalarında artış yaşandığına değinerek;
“Trafik kazalarının özellikle de otobüslerin sebep olduğu trafik kazalarının önlenmesi için neler yapabiliriz?
Bu konuları hep beraber değerlendirmek üzere bir aradayız. Son zamanlarda malumunuz olduğu üzere trafik kazalarında özellikle otobüsten kaynaklanan trafik kazalarında bir artış oldu.
Bunu gidermek üzere Bakanlığımız şuanda 81 vilayet ve tüm ilçelerde aynı anda bu yönde bir toplantı yaparak bu konuya dikkat çekmek istiyor.
Bunun önemini sektörün kamu ve özel tarafıyla birlikte değerlendirilip bir tedbir ağının başlatılmasını istiyoruz” dedi.
TUNÇER: 26 BİN ARAÇ İLÇEMİZDEN GEÇİYOR
Polatlı’nın trafik yoğunluğundan söz eden Kaymakam Tunçer; “İlçemiz Türkiye’de önemli bir kavşak noktasında bulunan, şehirlerarası trafiğin çok yoğun olduğu yerlerden bir tanesi.
Yaz kış ortalama 26 bin araç ilçemizden geçmektedir.
Bizim açımızdan da özelikle kazalar ile kaza risklerinin azaltılması çok önemli ve öncelikli yer alan konulardandır” şeklinde ifadelerine yer verdi.
KURALLARA UYMAK ÖNEMLİ
Kaymakam Tunçer toplantı esnasında kurallara uymanın zorunlu olduğunu ifade ederek; “Kurallara uymak hem günlük hayatta hem de trafikte çok çok önemli. Güçlü devlet, etkin devlet, büyük devlet ancak kurallara uymakla mümkün olur.
Kuralın olmadığı hiçbir toplum yok ancak kurala uyup uymamayla ilgili farklılık var.
Toplumlar arasında. Kurala uyan toplumlar daha zengin, daha müreffeh, insan hakları daha gelişmiş toplumlar fakat kurala uymayan toplumlar daha geri kalmış, insan hakları daha geri kalmış, demokrasisi oturmamış toplumlardır.
Onun için toplum olarak sadece trafikte değil her alanda kurala uymamız gerekir diye düşünüyorum. İnşallah bu toplantıda bundan sonra trafikle ilgili kuralları hepimize daha fazla hatırlatır ve bunları ilke ediniriz diyorum” dedi.
MÜDÜR CEMİL
KARAKAYA
BİLGİLENDİRİCİ
SUNUM YAPTI
“Otobüs kazalarının önlenmesi” konusu üzerine bir araya gelinen toplantıda İlçe Emniyet Müdürü Cemil Karakaya; yol ve trafik güvenliğinin sağlanması için alınması gereken tedbirler, kış şartlarına uygun lastik kullanılması, şoförlerin yol, hava ve trafik durumunun gerektirdiği şartlara uygun hızda seyretmeleri ve hız ihlali yapmamaları, mevzuatın öngördüğü sayıda şoförü yolculuk esnasında araçlarında bulundurmaları, yorgun, uykusuz araç kullanımının önlenmesi, firmaların sık sık şoför değiştirmemesi, çalışma sürelerinin kaydının tutulması, seyahat süresince şoförlerin ve yolcuların emniyet kemeri takmaları konularında bilgilendirici sunum yaptı.
Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer’in Başkanlığında yapılan Toplantı fikir alışverişlerinin ardından sona erdi.
DENİZ UYAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.