Kaymakam Bulacak gazetecileri ağırladı

Bu haber 07 Ekim 2020 saat 8:01 'de eklendi.

Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, Polatı’daki basın camiasını makamında ağırladı. Göreve başlayalı kısa bir süre olmasına karşın Polatlı’nın genel durumu hakkında oldukça bilgi sahibi olduğu görülen Kaymakam Bulacak, Polatlı basının da son derece güçlü ve şehir adına yapıcı bir anlayışa sahip olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Polatlı Gazeteciler Derneği Başkanı Emre Efe önderliğinde şehirdeki basın camiasının temsilcilerinin katıldığı toplantıya Polatlı Postası’nı temsilen Polatlı’nın duayen gazetecilerinden Alykut Kaya katıldı. Efe, “Basın camiasında çalışan ciddi anlamda istihdama katkı sağlayan bir sektörümüz var yaklaşık 50 60 aktif çalışan sigortalı bu sektörde çalışan gazeteci arkadaşlarımız var. Tabii ki gazetelerimizin sıkıntıları da yok değil bunları biz kendi aramızda da istişare ediyoruz gazeteciler derneği olarak zaman zaman kendi aramızda yaptığımız toplantılarda gündeme getiriyoruz ama Polatlı’nın ve ülkenin ekonomik durumu buraya da yansıyor stajyerlikle resmi ilan reklamlarla ilgili sıkıntılarımız oluyor gazetelerimizi ekonomik anlamda sıkıntıya sokuyor ama tabi bunları aşmaya çalışıyoruz. sizlerin haberlerini de her zaman yayınlıyoruz gazetecileri olarak her zaman desteğimizi vermeye hazırız ”dedi.

POLATLI ÇOK HOŞ BİR YER HİÇ YABANCILIK ÇEKMEDİM

Bulacak, “Polatlı çok hoş bir yer, insan bir yere gider de yabancılık çekmez tanıdık bir havası olur, insanı çevresi Polatlı’da hakikaten o huzurlu havayı gördüm, hatta neredeyse hiç yabancılık çekmedim diyebilirim bu da güzel bir şey kendi adıma söylüyorum inşallah Polatlı’mız adına da olumlu olur, faydamız olur Polatlı’ya katkımız olur, hep beraber havası suyu bana yabancı gelmedi. Geldik zaten merhaba diyemeden malumunuz pandeminin en yoğun olduğu zamanlarından bir zaman oldu öyle olunca denetimlerde çok sık oldu. O vesileyle neredeyse bütün esnafla şehirle sürekli bir tur atmış olduk iyi oldu sizlerle de baya bir tanışmış olduk. Daha sonra tabi kurumlarımız bizim idari işlerimiz onlarla beraber baya bir tanımış görmüş olduk yavaş yavaş iadeyi ziyaretlere de başladık devam ediyoruz” dedi.

POLATLI EN İYİ SİZLER ANALİZ EDEBİLİRSİNİZ

Kaymakam Bulacak, “Sizinle de bir araya gelelim istedik hasbihal edelim istedik daha çok ben dinleyim onlar anlatsın önce dinleyip sonra konuşmak lazım o manada Polatlı’yı bir de sizlerden dinlemek istedim. Bu gün siyasi partilerimizin de bir kısmına iadeyi ziyarette bulunduk onları da dinledik biz de iadeyi ziyarete gittik. Polatlı bana göre potansiyeli olan bir yer canlı bir yer hareketli bir yer ziraat tarım yoğun bir şekilde soğan neredeyse Türkiye’nin üçte bir ’ini üretiliyor hakeza buğday borsamız hububat üretimi. Yine bunun yanında ikinci organize de açılmış birinci organizenin yarısı belki daha fazlası dolmuş ikinci organizenin de ciddi çalışmaları gayretleri var bunlar çok güzel. Öteden beri devam eden bir garnizonlarımız askeriyemiz var bütün bunlar Polatlı’ya bir canlılık hareketlilik getiriyor bunlar güzel şeyler. Böyle olunca da Polatlı da anladığım kadarıyla hızlı bir nüfus artışı olmuş tabi bu nüfus artışı olunca da alt yapı bir anda kolay değil tatbiki onları toparlamaya çalışıyor onları tekrar düzenlemeye çalışıyor.” dedi.

POLATLI ANKARA’NIN TAŞRA İLÇELERİ İÇERİSİNDE EN BÜYÜĞÜ

Bulacak, “Baktığımız zaman Ankara’nın taşra ilçeleri içerisinde en büyüğü merkez ilçeleri saymazsak, bakıyorsunuz neredeyse Batı Anadolu’nun çıkış kapısı Ankara’dan bütün Akidenize buradan gidiyoruz Ege’ye buradan gidiyoruz bunlar güzel şeyler inşallah bunların hepsini düşündüğünüzde Polatlı’ya ben olumlu katkıları olacağını düşünüyorum. Polatlı’da bunların bir kısmını derlemiş toparlamış görünen o yani inşallah bundan sonrada daha iyi olur.” dedi.

HEP BERABER POLATLI’YA GÜZEL İŞLER DOĞRU İŞLER İYİ BAŞLANGIÇLAR YAPARIZ

Bulacak, “Panndemi ister istemez etkiledi Polatlı’yı ülkemizi bırakın bütün dünyayı öylede olunca biraz daha tanışmalar görüşmeler yavaş ilerliyor ya da biz yapmamız gerekenleri daha çabuk yapmıyoruz veya olması gerekenler hızlı olamıyor muhtarlarla gönül rahatlığı ile bir araya gelemedik, köylerimizi çok rahat gezemiyoruz toplantılarımızı istişarelerimizi çok daha geniş katılımlarla yapamıyoruz yavaş yavaşta derleyip toparlamaya tanımaya çalışıyoruz inşallah hep beraber Polatlı’ya güzel işler doğru işler iyi başlangıçlar yaparız diye düşünüyorum bir şey ne kadar doğru başlarsa şahsi kanaatim ne kadar düzgün başlarsa o kadar da güzel gider. İyi başlattığınız şey iyi gidiyor kötü başlattıklarımız da kötü alışkanlıklar olarak devam ediyor. O yüzden bir şeyi iyi tartıp iyi ölçüp iyi başlatmak lazım iyi devam ettirmek lazım amacımız da hedefimiz de o zaten inşallah bunlara ulaşırız” dedi. Haber/İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.