Sabancı, hastaneden çıkışında açıklamalarda bulundu. İki veya üç gün içinde ameliyat olacağını belirten Sabancı, "Ben 72 yaşındayım, 25 yaşındaki bir gence mi vuruyorsun? Bunlara ne gerek var? Orada ölebilirdim." dedi.

"BUNLAR SOKAKTAKİ EŞKİYALAR DEĞİL ZENGİN EŞKİYALAR"

Bodrum'daki Mardarin Otel'in sahibi Vedat Aşçı ile anlaşmazlık yaşayan Kaya Sabancı, otel restoranında karşılaştı. 72 yaşındaki Sabancı, Aşçı'nın saldırısına uğrayarak darp edildi. Olayın ardından hastaneye kaldırılan Sabancı, taburcu edildikten sonra açıklamalarda bulundu. Hastane çıkışında Kaya Sabancı, "Bunlar sokaktaki eşkıyalar değil, zengin eşkıyalar. Darbedildik." dedi. 

Kaya Sabancı korku dolu anları şöyle anlattı:

"Restorantın açılışına gittiğimde yanındaki kişiye ‘Merhaba Mustafa’ dedim. Vedat Aşçı beni gördü ve ‘ Sen buraya mı geldin?’ dedi ve bana saldırdı. Saldırıdan sonra yere düştüm ve 3 dakika boyunca kimse yardıma gelmediğini gördüm.  Daha sonra bir kadın bana yardıma geldi. Ben akşam zaten davetliydim açılış olduğu için. Davet edilmesem yine gitmezdim. Vedat Bey, kapıya ‘Bu adamı almayın’ diye talimat verseydi, bu bana daha büyük hakaret olurdu. Ama öyle bir talimat verseydi ben döner giderdim, içeri girmezdim."

Ak Gençlik Ocakları derneği başkanı tutuklandı Ak Gençlik Ocakları derneği başkanı tutuklandı

"ORADA ÖLEBİRDİM"

Kaya Sabancı, "Gözaltı damarımda çatlak var. Maalesef elmacık kemiğimde kırıklar var, 2-3 gün sonra ameliyat olacağım. Ben 25 yaşında bir delikanlı değilim ki 75 yaşındayım. Ne gerek var bunlara. Orada ölebilirdim." şeklinde konuştu.

Kaynak: MYNET