KAYA ÖZEL OKULLARDA ÜCRET İADESİNE DEĞİNDİ

Bu haber 26 Ağustos 2020 saat 8:10 'de eklendi.

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkilemesiyle beraber eğitim alanını da etkiledi. Mart Ayı’ndan bu yana okullarına gidemeyen öğrenciler, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yüz yüze eğitimin 21 Eylül tarihinde başlayacağını duyurduktan sonra öğrenci ve velileri okul telaşı sardı.

HEMEN UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLİRSE SIKINTI YOK

Okulların Eylül ayında açılacağının bildirilmesinin ardından Özel okullarda ücret iadesi velilerde kafa karışıklığı yarattı. Özel Okullarda ücret iadesi ile ilgili Polatlı’da bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayladığı Temel bilgi ve becerilere sahip, analitik ve eleştirel düşünebilen, etkili iletişim kurabilen özgüveni güçlü, sağlıklı ve yaratıcı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bir eğitim vermeyi amaçlayan Mezaim Kiraz Okulları Müdürü Onur Kaya, “ Para iadesini insanlar farklı değerlendiriyor” diyerek şunları söyledi.

“ Para iadesi insanlar tarafından farklı değerlendiriliyor. Eğitim ücreti uzaktan eğitime ne zaman başlandıysa devlet diyor ki  bu yüz yüze eğitim yerine geçer. Uzaktan Eğitim 31 Ağustos tarihinde başlıyor. Eğer hemen uzaktan eğitime geçilirse sıkıntı yok. Veliler ücret talep edemiyor. Eğer geçilmediyse öğretmenler uzaktan eğitimle ders vermediyse o zaman veli ücret talebinde bulunabilir” dedi.

YEMEK ÜCRETLERİ HAKKINDA  AÇIKLAMA YAPILDI

Okullarda verilen yemek ücretlerine de değinen Mezaim Kiraz Okulları Müdürü Onur Kaya  konuyla ilgili şu ifadeleri aktardı.

“Yemek ücretleri her yıl okulumuza gelen ve kayıt yaptırmak isteyen velilere beyan şeklinde sunuluyor. Yemekli ve yemeksiz kayıt olarak seçeneklerde bulunuyoruz. Pandemi sürecinde olduğumuz için 2 aylık bir zaman diliminde yemek ücretleri talep konusunda velilerimizi bilgilendirmek isterim. Eğer okulu yazdırmada veliye herhangi bir indirim yapılmadıysa Örneğin; kardeş indirimi, erken kayıt indirimi veya başarılı öğrenci indirimi direk istenilen fiyattan kayıt sağlanmışsa veliler yemek ücretini alamıyor. Fakat,  Yukarıda sayılan indirimler yapılmamışsa veliler son 2 ayda olan yemek ücretlerini talep edebilirler” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.