Galatasaray Maçı TV8,5'da Yayınlanacak mı? Gs Manu Maçı Hangi Kanalda Şifresiz? Galatasaray Maçı TV8,5'da Yayınlanacak mı? Gs Manu Maçı Hangi Kanalda Şifresiz?

Kastamonu'da 1. Amatör Kümede mücadele eden Taşköprüspor, deplasmanda mücadele edeceği İhsangazispor maçına dakikalar kala dikkat çeken bir itirazda bulundu. Kale direklerinin ölçüsünün standartlar dışında olduğunu belirttilerek itiraz edildi. Metreyle kale direklerinin ölçülmesinin ardından maç, iptal edildi. 

İhsangazi Stadyumu, 23 yıldır yanlış ölçülerle maçlara ev sahipliği yapıyormuş 

Yapılan itiraz sonucu, hakemler ellerinde metre ile gelerek kale direklerini ölçtü. Ölçüm sonunda kale direklerinin yüksekliğinin ve genişliğinin standartların dışında olduğu tespit edildi Ölçüm sonucunda kalelerin yüksekliğinin 2,44 yerine 2,40 metre, genişliğinin ise 7,32 yerine 7,20 metre olduğu tespit edildi. Bu sonuç üzerine maç, ileri bir tarihe ertelendi. İtirazlar sonucu öğrenilen bilgiler sonucu İhsangazi Stadyumu'nun yaklaşık 23 yıldır yanlış ölçülerle maçlara ev sahipliği yaptığı ortaya çıktı.

Kastamonu Belediyesi, kale direklerinin ölçüsünü düzeltmek için çalışma başlatacağını açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan ise konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.