KASIM AYI İLK MECLİSİ TOPLANDI

Bu haber 03 Kasım 2022 saat 9:31 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Kasım ayı birinci toplantısı Salı günü saat 18.00’da 10 gündem maddesiyle Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Polatlı Belediye Meclisi Kasım ayı birinci toplantısı Salı günü Belediye Meclis Salonunda Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında gerçekleştirildi. Saat 18.00’da başlayan meclis toplantısında 10 gündem maddesi yer aldı.

MADDELER İLGİLİ KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

“Ankara İli Polatlı İlçesi Macun Mahallesinde 157 ve 158 Adaların Formunun Yeniden Düzenlenmesine Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği” ile ilgili konunun müzakeresi, “Ankara İli Polatlı İlçesi Gedikli Mahallesinde Yol ve Cephe Hattı Düzenlemesi Amaçlı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Tadilatı” ile ilgili konunun müzakeresi, “Ankara İli Polatlı İlçesi Karapınar Mah. 108 Ada 1 Parsele Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği” ile ilgili konunun müzakeresi, “Kargalı Mahallesi Kırsal Yerleşim ve Gelişme Alanına Ait İmar Planı İtirazları” ile ilgili konunun müzakeresi konuları ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyelerinin Yerel Eşitlik Eylem Planı kapsamında; ilçemizde bulunan dolmuşların belli bir saatten sonra kadınların güvenli ulaşım sağlamaları amacıyla istedikleri durakta indirmelerine yönelik gerekli çakışmaların yapılması önergesi, 26-27 Kasım 2022 tarihlerinde Polatlı Belediyesi tarafından organize edilecek Sakarya Zaferi 101.yıl 1.Satranç Turnuvası ödülleri ve ASKİ’nin Şentepe Mahallesi Samanyolu Caddesi Yunus Emre Konağı içerisinde zeminkat sağ kısımda bulunan 23,72m2’’lik büronun 10 yıl süreyle tahsis talebi görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi.

10 GÜNDEM MADDESİ YER ALDI

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan; “İmar Planı Bulunmayan Kırsal Yerleşme Alanları ve Kırsal Yerleşme Alanı Dışında Kalan Alanlardaki Yapılaşma Koşulları” ile ilgili konunun müzakeresi, “Yenimahalle İmar Planı İtirazları” ile ilgili konunun müzakeresi, Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale olunan; “Okul Kantini ve Yemekhanelerinin Denetimi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan; “Yaprak ve Toprak Analizi Laboratuarı Kurulması  ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi ve “Tarım Alanlarının Çölleşme Riski” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi konuları ilgili komisyonlarda çalışma devam ettiği için görüşülmedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.